Advert
Advert
Advert

Çok İlginç Uygulama

Çok İlginç Uygulama
Çok İlginç Uygulama

.

Şanlıurfa Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Eyüpkent El Sanatları Merkezi'nde yaklaşık 7 aydan bu yana kuaförlük kursu alan 30 bayan kursiyer, "Pilot Okul" olarak belirlenen Bilim İlköğretim Okulu'nda 4 gün süreyle yaklaşık 500 kız öğrencinin saç kesimini ve bakımını üstlendi.

      Şanlıurfa'da böyle bir kursun açılmasına önderlik yapan Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ve Eşi Gül Fakıbaba'ya çok teşekkür ettiklerini belirten bayan kursiyerler, aldıkları eğitimlerden oldukça memnun olduklarını söylediler.

     Kuaförlük kursu hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürlüğü HEM Görevlisi Elif Erdoğan kursa katılan kursiyerlerin artık usta bir kuaför olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, gerçekleştirilen bu etkinliğin kursiyerlere daha da beceri sağladığını kaydetti.

     Erdoğan, "Kursiyerlerimiz aldıkları eğitimler sonucunda artık profesyonel olma yolundalar. Bugün burada yapılan saç bakımı ve saç kesimindeki amacımız ise hem kursiyerlerimize biraz daha güven kazandırmak hem de maddi imkânsızlıklar nedeniyle saçını kestiremeyen veya bakımını yaptıramayan öğrencilere bir nebze de olsa katkı sağlamaktır. Öğrencilerimizin mutluluklarını görünce bizimde mutluluğumuz iki kat oluyor" dedi.

     Şanlıurfa Belediyesi'ne teşekkür eden Bilim İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Ahmet Buğurca, velilerin kız öğrencilerini kuaföre götürme konusunda yeterince duyarlı davranmadıklarını dile getirerek, öğrencilere yönelik ücretsiz yürütülen saç bakımı ve kesiminin okul idaresine de büyük fayda sağladığını söyledi.

     Uygulamayı takdirle karşıladığını dile getiren Şanlıurfa Berberler Odası Başkanı Mehmet İnce, böyle bir kursun açılmasında önderlik eden Şanlıurfa Belediyesi'ne teşekkür ettiğini söyledi.

     Bu tür kursların kent merkezinde büyük önem taşıdığını hatırlatan İnce, "Bu tür kurslar, genç kızlarımızın meslek edinmesinde büyük önem taşımaktadır" diye konuştu.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır