Advert
Advert
Advert

ŞANİMDER'den Suriyeli yetimlere iftar

Şanlıurfa İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (ŞANİMDER) Akçakale kampında kalan Suriyeli yetimlere iftar verdi.

ŞANİMDER'den Suriyeli yetimlere iftar
ŞANİMDER'den Suriyeli yetimlere iftar

 Şanlıurfa Akçakale ilçesi Dilruba Konuk evleri ve yetimhanesinde kalan  Yaklaşık Suriyeli 150 yetim çocuğa iftar verildi.

Çoğunluğu Suriye'de süren çatışmalar nedeniyle babalarını kaybeden yaklaşık 150 yetim çocuğun barındığı yetimhanede iftar veren ŞANİMDER Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, yetim çocukları ümmettin çocukları olarak gördüklerini ve sahip çıkmaya çalıştıklarını belirtti.

Ümmettin her bir ferdi gibi yetimlerinin de kendilerine bir emanet olduğunu söyleyen ŞANİMDER Başkanı Kırıkçı,  "Akçakale de bulunan Suriyeli yetim çocuklarla iftar yaptık. Aziz mahmut hudai Vakfı tarafından idare edilen Dilruba konuk evleri ve yetim hanesinende Şanlıurfa ŞANİMDER olarak Ümmetin çocukları ile iftar ettik. her bir çocuğun ayrı bir acı hikayesi var. ama tüm çocukların tek bir eksiği var daha fazla ilgi ve daha fazla sevgi. bizlerde bir geceliğine de olsa bunlara sevgimizi ve ilgimizi göstermek için onlarla iftarda bir araya geldik. burada ki duamız; çocuklar yetim kalmasın. anneler babalar ölmesin. İnsanlık mutlu olsun" dedi.
 

 İftar Programına ŞANİMDER başkanı Abdurrahman Kırıkçı, denetim kurulu başkanı Zeki Kurt yönetim kurulu üyeleri; Ömar Faruk Sezer, Murat Mujdeci, Suphi Çiçek, Reşat Eski, Selamı ileri ve Bekir Egilmez katıldı.

www.balikligol.com 

ŞANİMDER suriyeli yetimler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Urfalı     2016-07-03 Şanimder tebrikler
Haydar     2016-07-02 Umarım yetim çocuklarında bayramlık elbiseleri olur sivil toplum kuruluşlarımızdan Allah razı olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler