Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Çocukların zorlu yaşam koşulları!..

Çocukların zorlu yaşam koşulları!..

Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinden Çukurova’ya göç eden tarım işçisi çocukların yaşam koşullarını anlatan fotoğraf sergisi açıldı.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2014 Cumartesi 19:38
Çocukların zorlu yaşam koşulları!..

Her yıl ekmek parası kazanmak uğruna aileleriyle birlikte Şanlıurfa’dan, Adıyaman’dan, Mardin’den ve daha birçok Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinden Çukurova’ya göç eden tarım işçisi çocukların yaşam koşullarını anlatan fotoğraf sergisi, Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açıldı.

Çocukların zorlu yaşam koşulları

5 yüz 50 Grubu üyesi 5 fotoğrafçının eserlerinin yer aldığı 'Çukurova’nın mevsimlik çocukları' adlı fotoğraf sergide,  tarım işçisi ailelerin çocuklarının yaşamlarını anlatan 50 kare fotoğraf yer alıyor.

Tarlalarda çalışıyorlar

Çalışmalarını hiçbir maddi beklentisi olmadan sosyal sorumluluk bilinci ve ilkesi ile yürüten 5YÜZ50 Grubu üyesi fotoğraf sanatçılarının sergi ilk günden büyük ilgi gördü. Fotoğraf sanatçıları, Fatih Gürsoy, Mesut Demirci, Mehmet Köseli, M. Emin Özdemir ve Murat Günaydın’ın fotoğraflarının yer aldığı sergide çocukların çalıştıkları tarlalar, yaşam alanları ve sağlıksız koşullardaki yaşam mücadeleleri konu ediliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com