Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Çocuklarımızı Değerler Eğitimi İle Yetiştirelim

Çocuklarımızı Değerler Eğitimi İle Yetiştirelim

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet SARMIŞ başkanlığında Şanlıurfa merkezinde bulunan tüm Anaokulu Müdürleriyle Yenişehir Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda Değerler Eğitimi konusunda bir toplantı gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2013 Salı 10:38
Çocuklarımızı Değerler Eğitimi İle Yetiştirelim


Değerler Eğitimi toplantısında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet SARMIŞ “Son iki yıldır Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak değerler eğitimi konusunda birçok etkinlik yaptık. Değerli arkadaşlar, Değerler eğitimi: çeşitli etkinlikler ve yöntemler yoluyla değerlerimizin çocuklarımıza ve gençlerimize kazandırılması olarak tanımlanabilir. 18. eğitim şurasında okullarda tüm derslerde değerlerin kazandırılması amaçlı etkinliklere yer verilmesi kararlaştırılmıştır. Aileler olarak çocukların değerlerimize uygun davranışlarını ödüllendirerek pekiştirilmesini sağlamak çok önemlidir. Günümüzde değerlerimize en büyük saldırıyı gerçekleştirilen televizyon, internet vb. iletişim araçlarını çocuklarımıza verirken ebeveynler olarak denetimi unutmamak gerekir. Okullarda ödül ve değerlere uygun davranışlar ön plana çıkarılmalıdır. Örnek olay vb. yöntemler kullanarak değerlerimizin çocuklarımıza kazandırılması sağlanmalıdır, diyerek ailelerin çocuklarını doğru yöntemle kontrol etmelerine dikkat çekerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Değerler Eğitiminin Amacı 1. İyi karakterli bireyler yetiştirmek, 2. Toplumsal birlik ve beraberliği kuvvetlendirmek 3. Doğruluk, dürüstlük gibi kavramların sözde kalmaması ve davranışa dönüşmesini sağlamaktır. Biz eğitimcilerin görevi öğrencilerimizi kötü ahlaktan korumak ve kurtarmak, bunun yanında iyi ahlakla donatmak ve devamını sağlamaktır. Değerler eğitimi kalbe, zekâya ve iradeye hitap etmeli ve amacı iyiliği sevdirmek, tanıtmak, istetmek olmalıdır. Değerler eğitimi önce çocuğun duyarlılığına hitap etmelidir. Çünkü çocukta duygu, akıldan önce gelir. Çocuk heyecanlı olduğu zaman aklını aydınlatmak da kolaylaşır. Değerler eğitimi, irade üzerinde de etki yapmalıdır” dedi

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet SARMIŞ’ in açılış konuşmasının ardından toplantıya katılan Anaokulu Müdürleri, okullarında Değerler Eğitim konusunda yapmış oldukları iyi örnekler konusunda katılımcılara bilgi vererek toplantı sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com