Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Çocuklara Dağa Kaçırılan Annelere Urfa'dan destek!

Çocuklara Dağa Kaçırılan Annelere Urfa'dan destek!

Çocukları PKK tarafından dağa kaçırılan annelerin oturma eylemlerine Doğu-Batı Platformu Doğu Sekreteri Abdullah Göçmez yaptığı basın açıklamasıyla destek verdiklerini belirterek barış sürecinin korunmasının önemine dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2014 Cumartesi 07:49
Çocuklara Dağa Kaçırılan Annelere Urfa'dan destek!

Çocuklarına kavuşma mücadelesini desteklediklerini belirten Göçmez, "Çocuklar ise istismar aracı olarak kullanılmamalıdır. Çocuk gelinlere, çocuk işçilere karşı duyduğumuz gibi çocuklarınızın ellerine silah verilip dağa çıkarılmasına da sokak sokak eyleminde kullanmasına da karşıyız. Bilim yuvalarında yarın hazırlanmaları gereken yavrularımızın ne dağlara ne karanlık maden ocaklarında olmalarını insani değerlerin kabul edemeyeceği bir durumdur." ifadelerini kullandı.

Kürt toplumunun temel beklentileri konusunda, cumhuriyet tarihinin en büyük gelişmelerinin yaşandığını hatırlatan Göçmez, bu günlerin Kürt sorununun barışçıl yollarla çözümü yolunda daha fazla sorumluluk gerektirdiğinin altını çizdi.

Barış sürecinin kesintisiz devam etmesi beklenirken, son son zamanlarda toplumu kaygılandıran gelişmelere de değinen Göçmez "Artık halkların bu oyuna dur demesinin vakti geldi. 40 yıldır, topraklar kan ve göz yaşı ile yoğruldu. Artık bu toprakların kanla, gözyaşı ila değil barış tohumları ile yeşermesi gerekir barış süreci devam etmelidir. Bunu baltalamaya kimsenin hakkı yoktur. Bu süreci Kürdü, Türkü, Arabı, her kesimin sahiplenmesi ve desteklemesi gerekir." diye konuştu.

Göçmez, son olarak herkesi ve her kesimi barışın devamlı ve kalıcı hale gelmesi için üzerine düşeni yapmaya davet ederek diyalog ortamının oluşturulması için gerekli önlemlerin alınmasının önemine dikkat çekti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com