Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim ÇOCUKLAR KİTAP OKUMA AKSİYONUNDA BULUNDULAR!

ÇOCUKLAR KİTAP OKUMA AKSİYONUNDA BULUNDULAR!

Osman Ertörer İlkokulu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı 51. Kütüphane Haftası kapsamında etkinlikler gerçekleştirdiler.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2015 Perşembe 18:37
ÇOCUKLAR KİTAP OKUMA AKSİYONUNDA BULUNDULAR!


51. Kütüphane haftası, Kitaplarla barışıyoruz temasıyla Türkiye’nin 81 ilinde 1 Nisan 2015 tarihinde saat 12:30 ile 13:00 arası insanların meydanlarda, parklarda, sokaklarda eş zamanlı kitap okuması ile kutlandı.

Osman Ertörer İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri de Kütüphane Haftasını kutlamak amacıyla hummalı hazırlıklar yaptılar ve pankartlarını hazırladılar. Hazırladıkları pankartlarıyla birlikte önce okullarından çıkıp kitap okuyacakları parka doğru yönelen çocuklar yol boyunca kitap okumanın önemi ile ilgili sloganlar atarak çevredeki insanları da kitap okumaya davet ve teşvik ettiler. Çevredeki insanların şaşkın bakışları arasında Muhsin Yazıcıoğlu parkına giden çocuklar burada önce kitap okumanın önemini anlatan şiirler okuyarak kitap sevgisini anlattılar, ardından yarım saat boyunca kitaplarını okuyarak asıl amaçlarını gerçekleştirdiler.

Aygaz 5 Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi Sorumlusu Nihat Türkmen yaptığı açıklamada;
 “Kitap okuma kültürünün yaygınlaştırılmasını hedeflediğimiz bu zamanlarda Osman Ertörer İlkokulu öğretmenleri ve idarecilerinin bu konudaki hassasiyeti ve çocukların kitap aşkının tetiklediği bu çalışmayı yapmak bizler için çok büyük bir keyifti. Çocuklar hiç kimseden yardım almadan kendi pankartlarını ve sloganları kendileri hazırladılar. Parka gittiğimiz yol boyunca sloganlar atarak insanların ilgisini topladılar ve bilgilendirmeler yaptılar. Ailelerin de desteği çocuklar için çok önemli. Bu organizasyon boyunca aileler de çocuklarına destek olarak onların kitap ilgisini daha üst seviyelere taşımaya çalıştılar. Bu çalışma dolayısıyla öncelikle çocuklarımızı yaptıkları keyifli organizasyon için tebrik ediyorum. Okul idaresi ve öğretmenlerimiz de bu çalışmaya gereken desteği vererek kitap okuma kültürünün yaygınlaşması hususunda gelecek nesillere katkı sağlamaları hepimizin kalbinde, yüreğinde bir umut ışığıdır. Çalışmada katkı sağlayan Okul Müdürümüz M.Adnan İKBAL Bey’e ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.” dedi.

Unutmamak gerekir ki Kitaplar en iyi dostumuzdur!

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan MYO’da Eğitim ve Motivasyon Konulu Konferans

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com