Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Çocuklar, değerlerimizin geleceğidir"

"Çocuklar, değerlerimizin geleceğidir"

'Dünya Çocuk Hakları Günü' nedeniyle bir mesaj yayınlayan Batman Valisi Azmi Çelik, çocukların değerlerimizin geleceği olduğunu belirterek, onları topluma faydalı bir birey olarak yetiştirmenin herkesin bir görevi olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 19 Kasım 2015 Perşembe 11:39

Batman Valisi Azmi Çelik, 20 Kasım ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Çocuklara daha iyi bir yaşam sunmak için dünyada ve Türkiye’de her yıl 20 Kasım ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ olarak kutlandığını belirten Vali Çelik, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her zaman korunmaya ihtiyaçları vardır. Çocuklarımızın haklarını koruyarak onlara daha güzel bir dünya sunduğumuzda geleceğimizi de teminat altına almış oluruz. Unutulmamalıdır ki eğitim, sağlık ve yaşam hakkı çocukların en doğal haklarıdır. Bu hakları sunmak da sosyal devlet olmanın gereğidir. Çocuklarımızın sağlıklı, güçlü, bilgili, yetenekli olması milletimizin varlığının en büyük güvencesidir. Onları korumak, hiçbir ayrım gözetmeksizin eşit koşullarda eğitmek yüksek insani değerlerimizin bir gereğidir. Tüm çocukların güzel bir dünyada yaşayabilmesi ise bütün insanlığın gönüllü gayretleriyle mümkün olacaktır.” dedi.

İyi şartlarda hayatını sürdüren çocuklarımızın yanında, sokaklarda yaşayan, toplumsal olaylara karışan ve zararlı alışkanlıklar edinen çocukların da bulunduğunu hatırlatan Çelik, “Çocuklarımızın bu ortamlardan çıkarılarak topluma kazandırılmasında, ülkeye ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetiştirilmesinde hepimizin ortak sorumluluğu olduğu kadar ailelerin de sorumluluğu bulunmaktadır. Milletimiz, çocukları dünyadaki en kıymetli varlık olarak görmekte ve onları el üstünde tutmaktadır. Zira onlara yapılan yatırım, millî ve manevi değerlerimizin geleceğine yapılan en değerli yatırımdır.” ifadelerini kullandı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehit Muhammet Fatih Safitürk'ün ismi Akçakale’de yaşayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com