Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Çocuk Nöroloji Doktoru eksikliği mağdur etmeye devam ediyor

Çocuk Nöroloji Doktoru eksikliği mağdur etmeye devam ediyor

Çocuk Nöroloji Doktorunun bölgede sadece Diyarbakır'da olması, birçok ilden gelen hasta ve yakınlarını mağdur ediyor.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2015 Çarşamba 17:12
Çocuk Nöroloji Doktoru eksikliği mağdur etmeye devam ediyor

Çocuk Nöroloji Doktoru bölgede sadece Diyarbakır bulunuyor. Çocuk nöroloji doktoru alanında yaşanan eksikler nedeniyle Batman, Siirt ve Muş gibi 11 ilden ve ilçelerden hastalar tedavi için Diyarbakır’a geliyor. Fakat burada da sadece iki doktorun görev yapması hasta ve yakınlarının mağduriyetine sebep oluyor.

Bölgede yaşanan doktor eksikliğinin giderilmemesine tepki gösteren halk, hastalarını sağlıklı bir şekilde kontrolden geçiremediklerini dile getirdiler.

Doktor sayısı yetersiz olduğu için çocuğunu sağlıklı bir şekilde kontrol edemdekilerini belirten Veysi Kınay, “Çocuğum epilepsi hastası, doktorların verdikleri bilgilere göre, çocuğum 3 ayda bir görünmesi lazım. Çocuğum şu an normale dönmüş. Bayramdan önce geldim doktor bana ‘bayramdan sonra gel güzel bir kontrolden geçirilelim’ dedi. Geldiğimde bana başka bir gün gelmemi söylediler. Bu şekilde çocuğumun kontrolleri düzgün yapılamıyor.” dedi.

Bölgede sadece Diyarbakır’da ‘Çocuk Nöroloji Doktoru’ olduğuna dikkat çeken Kınay, “Diyarbakır’a daha önce bir nöroloji doktoru vardı şimdi bir tane daha verdiler.  Diyarbakır il ve ilçeleri ve bölgede bulunan diğer iller ve illere bağlı ilçelerinden buraya geliyorlar. Doktorlar nasıl sağlıklı ilgilensin. Diğer illerde de bu bölüm olması lazım. Çok büyük sıkıntı yaşıyoruz. Buraya fazla doktor göndersinler. Doktor ve çalışanların bir suçu yok. Sağlık Bakanlığın buna acilen bir çözüm bulmasını istiyoruz.” diyerek yetkililere çağrıda bulundu. (Emrah Deniz/Hamza Adiyaman-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com