Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Çocuk Kampüsünde Sağlık Taraması

Çocuk Kampüsünde Sağlık Taraması

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi, Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Anabilim Dalı ve Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (HARÜSEM)’in ortak çalışması ile çocuk kampüsünde eğitim ve öğretim gören çocuklara yönelik sağlık taraması yapıldı.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2016 Çarşamba 16:30
Çocuk Kampüsünde Sağlık Taraması

Şanlıurfa Haliliye ilçesine bağlı Yenişehir mahallesinde bulunan HARÜSEM’e bağlı Çocuk Kampüsü binasında bulunan 40 öğrenci iki gün boyunca Tıp Fakültesi dâhiliye ve pediatri uzmanlarınca sağlık taramasından geçirildiler.

Çocuk kampüsünün 2015-2016 eğitim öğretim yılı dönem sonu nedeniyle tüm öğrencileri sağlık taramasından geçirdiklerini söyleyen HARÜSEM Müdürü Doç. Dr. Celal Ağan; “Harran Üniversitesi Çocuk Kampüsü 1. Eğitim öğretim yılının ilk yarısını başarıyla tamamlamıştır. Cuma günü çocuklarımıza karne dağıtacağız. Dönem kapanmadan artan hastalıklarla beraber eğitim öğretim gören çocuklarımıza genel bir sağlık taraması yaptırmak istedik. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri Bölümü ve Harran Üniversitesi Çocuk Hemşireliği bölümünün de katkılarıyla toplam 2 günde 40’a yakın çocuğumuza tarama yaptık. Bu sağlık taramalarını rutin hale getirip her karne dönemi öncesinde tekrarlayacağız. Bu hizmete katkı sunan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri Bölümü ve Harran Üniversitesi Çocuk Hemşireliği Bölümü öğretim görevlilerine teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com