Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Çocuk Hastanesinde Yatak Sayısı Artıyor

Çocuk Hastanesinde Yatak Sayısı Artıyor

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç Çocuk Hastalıkları Hastanesinde ve tamamlanma aşamasında olan ek binada incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2012 Çarşamba 22:17
Çocuk Hastanesinde Yatak Sayısı Artıyor

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç Çocuk Hastalıkları Hastanesinde ve tamamlanma aşamasında olan ek binada incelemelerde bulundu. Vali Celalettin Güvenç’e Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Güzelçiçek eşlik etti.
Çocuk Hastalıkları Hastanesinin mevsimlere göre oluşan yatak sayısı sıkıntısını karşılamak amacıyla yapılan ek binada incelemede bulunan Vali Güvenç, yapımı son aşamaya gelen ek binadaki odalar ve verilecek hizmetler hakkında Başhekim Güzelçiçek’ten bilgi aldı. Yardımcı sağlık personeli ihtiyacı karşılandıktan sonra ek binanın faaliyete geçeceğini belirten Başhekim; mevcut olan 262 yatak kapasitesinin ek binanın hizmete girmesiyle birlikte toplam 322 yatak kapasitesiyle hizmet vereceklerini, böylelikle kış mevsiminde yatak sayısı sorununun azalacağını kaydetti. Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ek binanın en kısa sürede faaliyete geçmesi için çalışmaların hızlandırılması ve hastalara daha iyi hizmet verilmesi hususunda yetkililere talimat verdi.
Ek bina incelemesinin ardından Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ana binasına geçen Vali Güvenç, burada odaları tek tek gezerek çocuk hastalar ve yakınlarıyla sohbet edip onlara sıkıntıların en kısa sürede giderileceğini söyledi. Hasta yakınlarıyla yakından ilgilenen Vali Güvenç, çocuk hastaların sağlık durumları hakkında hasta yakınlarından bilgi aldı. Yatak sıkıntısı nedeniyle refakat etmede sıkıntı yaşadıklarını dile getiren hasta yakınları,  verilen hizmetten memnun olduklarını dile getirdi. Vali Güvenç, ek binanın tamamen faaliyete geçmesiyle bu sıkıntının da ortadan kalkacağını ifade etti.
Vali Güvenç’le kısa süre sohbet eden beş çocuklu hasta yakını Ayşe Altun, kız çocuğunun okula gitmek istemediğini ifade etti. Bunun üzerine kız çocuğunun okula teşvik edilmesi için yetkililere talimat veren Vali Güvenç, aileye yardım edileceğini belirtti.  
Hastane çalışanlarından günlük gelen hasta sayısı ve yoğunluk hakkında bilgi alan Vali Güvenç, hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerini aktardıktan sonra hastaneden ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com