Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Çocuk Hakları Günü'nde yürek yakan görüntü

Çocuk Hakları Günü'nde yürek yakan görüntü

20 Kasım günü sözde 'Dünya çocuk Hakları Günü' olarak anılırken, elit kesim, çocukların yoksullukla mücadelesini görmezden geliyor. Batman'da 6 yaşındaki bir çocuk, soğuk kış gününde battaniyeye sarılarak aile bütçesine katkı sağlamaya çalışırken görüntülendi.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2014 Cuma 10:58
Çocuk Hakları Günü'nde yürek yakan görüntü

Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Bildirgesi’nin kabul edildiği 20 Kasım 1959'dan beri tüm dünyada 20 Kasım Çocuk Hakları Günü olarak kutlanırken, elit kesim çocukların yoksullukla mücadelesini görmezden geliyor.

Batman’da 6 yaşındaki bir çocuk, soğuk kış gününde battaniye ye sarılarak aile bütçesine sağlamaya çalışırken görüntülendi. 

Turgut Özal Bulvarı üzerinde sıcaklığın 10 derecenin altında olduğu vakitte, 6 yaşındaki bir çocuk , üşümemek  için sırtına aldığı bir battaniyeye sarılarak, ailesine birkaç kuruş götürmek için tartı makinasının başında, müşterileri beklerken objektiflere böyle yansıdı.

Fotoğraf  karesi, çalışma yaşının bir çok yerde olduğu gibi  Batman’da da 7 yaşının altına düştüğü görülürken,  fakir ve muhtaç ailelerin ne durumda oldukları da gözler önüne serdi.

Öte yandan başta Birleşmiş Milletler  başta olmak üzere, dünya çapındaki elit tabakanın, 20 Kasım  ‘Dünya çocuk Hakları Günü’ dolayısıyla, bir güne sığdırdıkları resmi açıklamaların ötesinde, yoksulluk çeken çocukların  sorunlarına çözüm üretmemeleri, samimiyetsizliklerini bir kez daha ortaya koydu.  (Veysi Rüzgar-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com