Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Çocuğunuzun üstün zekalı olması için bunu mutlaka yapın

Çocuğunuzun üstün zekalı olması için bunu mutlaka yapın

Okul hayatında tembel, yaramaz, isteksiz veya yetersiz görünen çocukların üstün zekâlı olabileceğini belirten uzmanlar, bu konuda velilerin iyi gözlemci olması tavsiyesinde bulunuyor.

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2014 Cumartesi 11:01
Çocuğunuzun üstün zekalı olması için bunu mutlaka yapın

Okul hayatında tembel, yaramaz, isteksiz veya yetersiz görünen öğrencilerin üstün zekalı olabileceğini hatırlatan Çukurova Üstün Zekalılar Derneği (ÇÜZDER) Başkanı Murat Acar, “Bu seviyedeki çocuklar sanılanın aksine çok ciddi bir eğitime ihtiyacı vardır” diye uyarıda bulundu.

Adana Barosu Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık’ı makamında ziyaret eden ÇÜZDER Başkanı Murat Acar, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.


“Çocuklarınızı keşfedin”

Her çocuğun zeka ölçümü yaptırması gerektiğini ifade eden ÇÜZDER  Başkanı Acar,
üniversitelerde ‘Zeka oyunları eğitmen eğitimi’  verecekleri eğitimler hakkında bilgi aktardı.  Kreş, okul ve üniversitelerle işbirliği yaptıklarını söyleyen Acar, 4-12 yaş arası çocukların zeka tespit seviyesini atölyelerinde tespit ettiklerini ve zeka beceri geliştirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Acar, Üstün zekalı çocukların sıska, kısa boylu, gözlüklü ve bencil olduğu düşüncesinin gerçeğini yansıtmadığını belirterek, “Bu seviyedeki çocuklar sanılanın aksine çok ciddi bir eğitime de ihtiyaç duyuyor” dedi.


Adana Barosu Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık ise ÇÜZDER’i yakından takip ettiklerini kendilerine ve velilere güven verdiklerini kaydetti. Çıtırk, “Adana için, çocuklar ve aileleri için çok önemli işler yapıyorsunuz. Sizi bu başarılı çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. Görüşme sonunda ÇÜZDER yöneticileri çalışma esaslarıyla ilgi belgeleri baro başkanına takdim etti. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com