Reklamı Geç
Advert
Advert

Çobanın oyu ile benimkisi bir mi vak'ası daha, Urfalıları küçük düşüren egeliler!

Doğu batı kardeşliği ve kaynaşması için hükümet ve kanaat önderleri çalışırken, bir grup ege'linin zihniyeti aarımcılığın nasıl körüklendiğinin ipuçlarını veriyor.

Çobanın oyu ile benimkisi bir mi vak'ası daha, Urfalıları küçük düşüren egeliler!
Çobanın oyu ile benimkisi bir mi vak'ası daha, Urfalıları küçük düşüren egeliler!

AK Partiye çakayım derken Urfalıları, Yozgatlıları, Kastamonuluları küçük düşüren bir zihniyetle yola çıkanları Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, köşesinde bir yazı ile kaleme aldı.

YAZISINDA BAHSETTİĞİ BEP DİKKAT ÇEKTİ
Altaylı'nın yazısında anlattığı Egeli arkadaşı dikkat çekti. Egeli bir arkadaşının okuduğu "Bağımsız Ege Projesi" adlı yazıdan bahsetti. Fatih Altaylı; Egeliler'in Türkiye'den bağımsız bir şekilde yaşabileceği hatta AB'ye tek başlarına üye olabileceklerini vurgulayan yazıyı "Ciddi değil ama ciddiye alınma potansiyeli var" şekilde yorumladı.

İŞTE ALTAYLI'NIN YAZISI
"Geçen gün Egeli bir arkadaşım okudu. Çok güldüm. Meğer bayağı popülermiş. Özellikle de internet ortamlarında. Adı Bağımsız Ege Projesi. Ciddi değil ama ciddiye alınma potansiyeli var. Ege aksanıyla yazılmış bir metin. Okuyun siz de gülün;

EGE'Yİ EGELİLER YÖNETSİN GAYRİ
"Ben sıkıldım arkideş bu memleketten, yetti gari Egemiz için demokratik özerklik mi neyii, ondan taleb ediyom. Memlekette başkan seçiyola, bizim vergileeemizlen puropaganda yapayo, Yozgatlının, Kastamonulunun, Urfalının oylarıylan başımıza geliyo, bizi yönetiyola. Yetti gari ulen!!!!!!!!!!! Hasta etmen adama. Ege’mizin gaynaklarına Kasımpaşalıların, Konyalıların, Yozgatlıların elinde mundar ettiler yıllardır. 10 sene önce Gayseri neydi şimdi ne oldu, bi bakın bakem. Bi de bunlara oy vermeyen şehirlere bak, yerinde sayıyo, bak İzmir’e. - Konya’ya gider bu zihniyet, Yozgat’a gider de, Ege’ye gitmiyor arkideş, ben özerklik istiyom. Ege’yi Egeliler yönetsin gari! Haritamız belli, (bkz: 2014 CB seçimleri) komşulaamız Kuzey’de Çanakkale, Güney’de Antalya, Batı’da Yunanistan, Güneydoğu’da Afyon. (Afyon’u devletimize alamayız, yoksa senelerce G.Doğu sorunuyla uğraşırı, bissürü masraf olu, hiiiiiiiç gerek yok. Zaten sözde Egeli de olsa Konyalılarla daha iyi anlaşıyor onla.)

BAŞKENTE İZMİR YAPARIZ
Turizm vaa Bodrum, Çeşme bizde, sanayi vaaa, maden ocaklamız va. Tekstilimiz var, tarımımız va, sebze meyve bizde, dağlarımızdan yağ, bağlarımızdan bal akıpduru. Liman kentimiz İzmir, yurtdışıylan ticaretimiz zaten va. Ekonomi Bakanına Bubadağlı yaptıkmıydı iyi olu. Başkente İzmir yaparız. Şaraba zaten biz üretiyoz, kendimize vergi gomayız gari, o gadar da olsun arkideş. Enerji, elektrik sıkıntımız da olmaz, güneş de var rüzgâr da alla şükür.

BAĞIMSIZ EGE PROJESİ (BEP)
Angaralıların Soma’yı çalıştırıp birileri rant etsin, birilere bizim paramızlan seçimde beleşe kömür dağıtsın deye Egeli işçilemize öldürmeye gerek yok. Avrupalı Tekirdağlı arkideşlerimizi de gapütülasyon verdik miydi, şarabımızla rakıyı takas eder, gül gibi yaşaaaa gideriz ay oğlum ya. Nufus 11 milyon, iyi. Resmi dilimiz Dengizlice. Güzeeee. İnsanımız çalışkan, aydın, hoşgörülü, moderen. AB’yi bugün başvuram yarın üyeyiz. Purojemizin adı Bağımsız Ege Projesi (BEP)"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bahri Kamak     2014-09-03 De gidi yunanın gappeciği,gari meşru çoccuğu de, de köppoğlusu de it gibi ürü bakeem bi yunan artığı deee.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar