Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi CMC Firmasından Şanlıurfa'ya dev yatırım

CMC Firmasından Şanlıurfa'ya dev yatırım

Yeni Teşvik Paketinde Şanlıurfa’nın 6. Bölgede yer almasıyla birlikte işadamlarının kente olan ilgisini artırdı.

Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2012 Salı 14:32
CMC Firmasından Şanlıurfa'ya dev yatırım
Son olarak kentte yatırım yapmayı planlayan CMC firması Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş’i ziyaret etti. 
Şanlıurfa’ya gelen yatırımcı firma yetkilileri 6. Bölge yatırım programı kapsamında bulunan kente, ilk etapta 500 kişilik istihdam alanı oluşturacak olan çağrı merkezi için Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde yer baktı. Firma yetkilileri, Şanlıurfa’nın CMC firması için genç nüfus potansiyeli nedeniyle en avantajlı en uygun yer olduğunu, öncelikle 500 kişilik istihdam ile başlayacakları çalışmalarında ilerleyen zamanlarda sayıyı artıracaklarını belittiler. 
Vali Vekili Ramazan Seçilmiş tarafından Şanlıurfa’nın teşvik paketinde 6. Bölgede bulunduğunu, dolaysıyla Türkiye’nin en cazip ili olduğunu belirterek, kente olan yatırım taleplerinin 3-4 kat arttığını vurguladı. Şanlıurfa’nın genç nüfusunun insan kaynakları bakımından Şanlıurfa’ya çok önemli bir değer kattığına değinen Vali Vekili Seçilmiş, yetişmiş eleman hususunda da gerek İş-Kur gerekse diğer kurumların meslek edindirme kursları vermekte olduğunu söyledi. Ramazan Seçilmiş, Şanlıurfa’ya yatırım yapacak olan firmalara Şanlıurfa Valiliği olarak, kentteki istihdamın artırılması adına destek olduklarını ve her türlü kolaylığı sağladıklarını kaydetti.
CMC firması yetkililerini Valilik Şeref salonunda ağırlayan Vali Vekili Seçilmiş’in yanı sıra görüşmeye GAP İdaresi Başkanı Saadrettin Karahocagil ve Karacadag Kalkınma Ajansı yetkilileri de katıldı.
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com