Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Cizre'de İHH ücretsiz ekmek dağıtımı başlattı

Cizre'de İHH ücretsiz ekmek dağıtımı başlattı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde İHH, Umut Kervanı Platformu üyesi Cizre Nuh Gıda Bankası aracılığı ile, sokağa çıkma yasağı nedeniyle mağdur olan vatandaşlara ücretsiz ekmek dağıtımı başlattı.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2015 Perşembe 00:12
Cizre'de İHH ücretsiz ekmek dağıtımı başlattı

Şırnak Valiliği tarafından 14 Aralık’tan bu yana sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Cizre ilçesinde   İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından, Umut Kervanı Platformu üyesi Cizre Nuh Gıda Bankası aracılığı ile ilçe halkına ücretsiz ekmek dağıtımı başlatıldı.

Cizre Nuh Gıda Bankası Başkanı Yusuf Özalp, başlatılan çalışmayla ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Özalp konuşmasında şunları ifade etti.

“14 Aralık’tan beridir Cizre’de sokağa çıkma yasağı uygulanmaktadır. Sokağa çıkma yasağı bugün 17. gününe girdi. Yani kesintisiz 17 gündür Cizre’de sokağa çıkma yasağı uygulanmaktadır. Zaten mevcut olan mağduriyetler daha da fazla çoğaldı. Cizre’de yaşayan vatandaşlar maalesef maddi manevi büyük mağduriyetler yaşamaktadır. Bu yaşanan mağduriyetlere İHH duyarsız kalmadı kendileri sağ olsun bizi arayıp derneğimizi aracı yaptılar. Şu anda Dicle mahallesinde adresini ve noktasını belirlediğimiz bir fırında ücretsiz ekmek dağıtımı yapılmaktadır. Bugün başladık, Allah’ın izniyle ve bu birkaç gün devam edecektir. Mağduriyetlere duyarsız kalmayan İHH’ ya çok teşekkür ediyoruz Allah bu güzel davranışlarını bu hayırlarını kabul etsin, aynı zamanda diğer STK ve kuruluşlardan bu duyarlılığı ve bu tür yardımları bekliyoruz ki, böyle bir şey olduğunda eğer yardımlarını bize gönderip bizi aracı kılarlarsa, inşallah en kısa zamanda güzel bir şekilde bu yardımları bu mağdur kardeşlerimize, mağdur insanlarımıza ulaştıracağız Allah hayırlarını kabul etsin.” dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com