Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Cizre'de 150 öğrenci ağız ve diş taramasından geçti

Cizre'de 150 öğrenci ağız ve diş taramasından geçti

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezi tarafından 150 ilkokul öğrencisine ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2015 Cumartesi 16:40
Cizre'de 150 öğrenci ağız ve diş taramasından geçti

Cizre ilçe Toplum Sağlık Merkezi tarafından Cizre Artukoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.

Toplum Sağlık Merkezi’nde görevli Diş Hekimi Erol Aydın önderliğinde “Ağız ve diş Sağlığını Geliştirme ve Diş Çürüklerini Önleme Projesi” kapsamında öğrencilere yönelik ağız ve diş sağlığı eğitimleri Cizre Artokoğlu ilköğretim okulunda verildi.

İlçe genelinde 150 öğrenciye Ağız ve Diş Sağlığı eğitimi verdiklerini söyleyen Aydın, Ağız ve Diş Sağlığının öneminin anlaşılması ve toplum bilincinin oluşturulması amacıyla diş fırçalama alışkanlıkları ilkokul öğrencilerine kazandırılması amacıyla böyle bir çalışma yürüttüklerini belirtti.

Erol, ayrıca eğitim sonunda eğitim verdikleri her öğrenciye diş fırçası ve macunu dağıtıklarını sözlerine ekledi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com