Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Cizre Nuh Gıda Bankası'ndan yardım çağrısı

Cizre Nuh Gıda Bankası'ndan yardım çağrısı

Cizre Nuh Gıda Bankası, halkın mağduriyetin artması, imkânların tükenmesi nedeniyle hayırseverlere ve sivil toplum kuruluşlarına yardım çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2016 Pazartesi 16:36
Cizre Nuh Gıda Bankası'ndan yardım çağrısı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde faaliyetlerde bulunan Cizre Nuh Gıda Bankası, 14 Aralık itibari ile ilan edilen ve 22’inci gününe giren sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar nedeniyle büyük mağduriyet yaşayan halka yardım yapılması yönünde STK’lara çağrıda bulundu.

Yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için Cizre Nuh Gıda Bankası tarafından yapılan çağrıda şu ifadelere yer verildi: "14 Aralık’tan bugüne kadar 22 gündür kesintisiz devam etmekte olan sokağa çıkma yasağı nedeniyle Cizre’de yaşayan halkımız ciddi manada maddi ve manevi mağduriyetler yaşamaktadır. Cizre afet bölgesini andırmakta ve yaşayanlar içler acısı bir hâl almış durumda. Çoğu mahallede elektrik ve sular kesik olup halkın yasaktan önce kendi imkânlarıyla stokladığı gıda ve yaşam malzemeleri de artık tükenmiştir. Aynı zamanda şehre gıda girişine güvenlik tedbirleri nedeniyle kısıtlı olarak izin verilmektedir. Cizre ‘de nüfus kalabalık, aileler çok çocuklu ve gelir düzeyleri oldukça düşüktür."

İlçede yaşanan mağduriyetin giderilmesi adına yardım talep eden Cizre Nuh Gıda Bankası yetkilileri, kendi imkânlarının kısıtlı olduğundan dolayı tüm mağduriyetleri karşılamaya güçlerinin yetmeyeceğini belirterek, hayırseverlerin kendilerini aracı kılmaları halinde bu yardımları mağdur insanlara ulaştırmaya hazır olduklarını belirttiler.

Açıklamanın devamında, "Cizre Nuh Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak Cizre ‘de yıllardır insani yardım alanında faaliyet yürütmekteyiz. Özelde ilçemizde genelde bölgemizde oluşan maddi-manevi mağduriyetlerle mücadele etmekteyiz. Oluşan bu mağduriyetleri sadece kendi imkânlarımızla giderebilmemiz mümkün değildir. Bu mağduriyetlerin giderilmesi için tüm hayırseverlerden ve STK'lardan insanlık adına, kardeşlik namına yardımlarını esirgememelerini bekliyoruz.” denildi.  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com