Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Cizre Nuh Gıda Bankasından Kobanili ailelere yardım

Cizre Nuh Gıda Bankasından Kobanili ailelere yardım

Cizre Nuh Gıda Bankası, ilçeye sığınan Kobanili ailelere gıda yardımında bulundu.

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2014 Çarşamba 16:31
Cizre Nuh Gıda Bankasından Kobanili ailelere yardım

Umut Kervanı Yardım Platformu üyesi Cizre Nuh Gıda Bankası, savaş nedeniyle ülkelerini terk ederek Cizre’ye yerleşen Kobanili ailelere gıda yardımında bulundu.

Yardım çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Cizre Nuh Gıda Bankası Yardım Komisyonu Başkanı Savaş Topal, “İlçemize sığınan Kobanili ailelere dernek olarak bugün temel ihtiyaçlardan oluşan gıda yardımında bulunduk. Sizin de gördüğünüz gibi kadın ve çocuklar zar zor sınırı geçmişler. Burada aç susuz mağdur durumdalar. Kobani’den Türkiye’ye geçenlerin sayısı 150 bini aşmış durumda. “ dedi. Topal, bazı STK’ların yardımlar yaptığını ancak bunun yetersiz kaldığını ifade etti.

Topal, Türkiye’ye göç eden tüm Rojavalı ve Kobanili sığınmacıların yanında olduklarını belirtti. “Biz buradan tüm duyarlı STK’lara ve vatandaşlara çağrıda bulunmak istiyoruz. Kobani’den, göç eden bu mazlum ve mustazaf Kürtlere sizler de yardımda bulunun.”dedi. Topal, Cizre’ye yerleşen Kobanili aileler için Cizre Nuh Gıda Bankası olarak hazır olduklarını gelebilecek tüm yardımları anında bu ailelere ulaştırabileceklerini belirtti. (İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com