Advert
Advert
Advert

Ciwan Haco, Hülya Avşar düetini anlattı

Canlı yayında NTV'nin konuğu olan Ciwan Haco, Hülya Avşar'la olan düetini ve yeni albümü Veger'i anlattı.

Ciwan Haco, Hülya Avşar düetini anlattı
Ciwan Haco, Hülya Avşar düetini anlattı
'Veger' albümüyle uzun bir aradan sonra geri dönen Ciwan Haco, Oğuz Haksever’in sunduğu 'Bugün/Yarın' programının konuğu oldu.
Tercümanı aracılığıyla Oğuz Haksever'in sorularını yanıtlayan Ciwan Haco, canlı yayında müziğe dönüşünü ve Hülya Avşar'la yaptıkları düeti anlattı.
Veger albümünün çocukluğunda dinlediği türkülerden oluştuğunu söyleyen Ciwan Haco, şarkı sözlerinin bir çoğunun kız kardeşi Dilber'e ait olduğunu kaydetti.
Ciwan Haco, Hülya Avşar'la birlikte çektiği Esmer şarkısı için yaptıkları düetin hikayesini de anlattı. Haco şunları söyledi: "Batman konserinden sonra aramızda bir arkadaşlık oluştu. Sonra beni programına davet etti. Katıldığım her iki programında da izleyicisinin çok olduğunu fark ettim. Sonra Hülya Avşar'la neden bir şarkı söylemeyim. Bu şekilde bir teklif sundum o da kabul etti."
'SURİYELİDEN ÇOK ALMANIM'

Suriye'de yaşanan olayların çok acı olduğunu dile getiren Suriye asıllı sanatçı, "O ülkedeyken özgür hissetmiyorsan kendini, güvenli hissetmiyorsan, o ülkeyi kendi ülken gibi hissetmiyorsun. Ben kendimi daha Suriyeli'den çok Alman gibi hissediyorum. Çünkü Almanya benim güvenliğimi sağladı, özgürlüğümü verdi."
"KÜRT SORUNU ÇÖZÜLMELİ'

Batman'da 2003 yılında konser için geldiğinde Kürt meselesiyle ilgili olumlu gelişmeler olduğunu gördüğünü söyleyen Ciwan Haco, son dönemde ise bazı tatsız olayların gerçekleştiğini söyledi. Haco, "Olumlu gelişmeler görüyorum, Türkiye Kürt sorununu çözmeye mecburdur" dedi.
Program Ciwan Haco'nun son albümünde Kürtçe seslendirdiği Neşet Ertaş'ın "Tatlı dile güler yüze doyulur mu?" şarkısıyla son buldu.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü