Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Çırak ihtiyacı için kurs açılıyor

Çırak ihtiyacı için kurs açılıyor

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2010 Perşembe 21:26
Çırak ihtiyacı için kurs açılıyor

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası(ŞUTSO),  İş - Kur iş birliği ile il istihdam ve mesleki eğitim kurslarının başlatılması için toplantı düzenledi. ŞUTSO Başkan Yardımcısı Osman Baysal'ın ev sahipliği yaptığı toplantıda ilin iş piyasasındaki ihtiyaç duyduğu mesleklerin seçimi konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. Toplantıda Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesinden Ahmet Tapar, İş Kur Şube Müdürü Sevda Poztepe, KOSGEB Şanlıurfa Şubesinden İdris Erkeksoy, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Mehmet Demirok da hazır bulundu.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesinden Ahmet Tapar, İş Kurun çalışmaları kapsamında yürütülecek mesleki eğitim kurslarına suça meyilli gençleri kurslara yönlendirilmesi konusunda çaba sarf edeceklerini dile getirdi.  Tapar, kurslarda başarılı olan suça meyilli gençlerin istihdamına katkıda bulunacaklarını vurguladı. İçişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TOBB Başkanlığı arasında yapılan "Çocukların Mutlu Geleceği için Umut Yıldızı"  Projesinin Şanlıurfa'da tutacağını ifade etti.

İŞ Kur Şanlıurfa Şube Müdürü Sevda Boztepe de Harran üniversitesine mesleki eğitim kurslarında faydalanmak isteyen gençlere yönelik bir anket hazırlatacaklarını belirtti. Bu anketler ışığında ilin iş piyasasındaki ihtiyacını karşılamayı planladıklarını söyleyen Boztepe, kurslar sonunda Şanlıurfa'nın ihtiyaç duyduğu alanlarda gençlerin istihdam edileceğini kaydetti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com