Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Cinsel Şiddet Sorunu Masaya Yatırıldı

Cinsel Şiddet Sorunu Masaya Yatırıldı

Şanlıurfa Barosu ve Helsinki Yurttaşlar Derneği tarafından yapılan toplantıda savaş alanlarında yaşanan cinsel şiddet masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2014 Çarşamba 20:47
Cinsel Şiddet Sorunu Masaya Yatırıldı


Toplantıya İngiltere'nin Ankara Büyük Elçilik Müsteşarı Peter Spoor'un yanı sıra Şanlıurfa Barosu ve Helsinki Yurttaşlar Derneği, çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Suriyeli vatandaşlar katıldı.

Konuyla ilgili çeşitli uzman ve kurum temsilcilerinin sunum da yaptığı toplantıda, iç savaştan dolayı Türkiye'ye gelen Suriyelilerin eğitim, iş bulma gibi sorunları da masaya yatırıldı. Elçilik Müsteşarı Spoor, Uganda'da 1994 yılında yalnızca 3 ay süren soykırım süresinde 100 bin ile 250 bin arasında kadının tecavüze uğradığını ifade etti.

Spoor, "Birleşmiş Milletlerin tahminine göre Liberya'da 1889- 2003 yıllarında 40 binden fazla ve Dominik Cumhuriyeti'nde 1998 yılından bu yana 200 binden fazla kadın tecavüze uğramıştır" diyerek savaş ve çatışma bölgelerinde yaşanan kadına yönelik yaşanan cinsel şiddet oranları ile ilgili bilgiler verdi.

Mustafa Akkuş/Balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Olan yine Şanlıurfalılara oluyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com