Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Çinli Uzmanlar ŞUTSO'da

Çinli Uzmanlar ŞUTSO'da

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2011 Çarşamba 16:05
Çinli Uzmanlar ŞUTSO'da

Bir dizi temaslarda bulunmak ve toplantılar gerçekleştirmek üzere Çin Halk Cumhuriyeti’nden ülkemize gelen uzmanlar, Şanlıurfa’ya gelerek Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasına da bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Şanlıurfa’nın yatırım olanakları ve ticaret hacminin anlatılarak ülke ve bölge ticareti hakkında bilgiler verilen toplantıya Çin Halk Cumhuriyeti’nden uzmanlar, ŞUTSO Başkanı E.Sabri ERTEKİN, TUSKON ve ŞUGİAD yetkilileriyle birlikte ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleşen toplantı esnasında Şanlıurfa ekonomisinde öne çıkan firmaların tanıtıldığı tanıtım filmi de izlendi. Toplantıda Çin Halk Cumhuriyeti ile Türkiye ilişkileri, Türk iş adamlarının Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki yatırımları ve gelecekteki ticaret ve dostluk ilişkileri görüşüldü. Ayrıca, yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili detaylı çalışmalar yapılması gerektiği vurgulandı.

 

Toplantıda Şanlıurfa’yı anlatan bir konuşma yapan ŞUTSO Başkanı E.Sabri ERTEKİN şu ifadeleri kullandı; “Şanlıurfa yılda 300 gün güneş ışığı alıyor, dolayısıyla güneş enerjisinden azami ölçüde yararlanmalıyız. Şanlıurfa’da genel olarak ham madde üretimine yönelik ticaret alanları var. Ortadoğu ve Avrupa pazarları bize çok yakın o pazarlara yönelik üretim yapılabilmektedir. Genç nüfus da bölgemizde çok yoğun, bu da iş gücü demektir. Ulaşım noktasında bir sıkıntımız yok, Uluslararası havaalanı ve otoyollar mevcut. Bu arada Çin ile yoğun ticaret çalışmaları devam ediyor Şanlıurfa’da. İthalat noktasında çok aktif çalışıyoruz. Çinli işadamlarıyla kazan-kazan prensibiyle her zaman çalışmaya hazırız” dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com