Advert
Advert
Advert

Cihat Arslan Ceylanlara imzaladı, Süper lig sözü verdi

Şanlıurfaspor ile anlaşmaya varan Teknik Direktör Cihat Arslan, kendisini sarı yeşilli renklere bağlayan imzayı attı. Süper lig sözü verdi.

Cihat Arslan Ceylanlara imzaladı, Süper lig sözü verdi
Cihat Arslan Ceylanlara imzaladı, Süper lig sözü verdi

Şanlıurfaspor ile anlaşmaya varan Teknik Direktör Cihat Arslan, kendisini sarı yeşilli renklere bağlayan imzayı attı.

Basın mensuplarının karşısına çıkan Cihat Arslan ve Şanlıurfaspor Başkan Vekili Uğur Büyükhatipoğlu, As başkan ve kulüp sözcüsü Nabi Kırmızı, 2. Başkan Aslan Akyürek, Futbol Şube sorumluları Maruf Güneş ve Nihat Kırmızı, Tesis ve idari işler sorumluları Vedat Bucak ve Şükrü Yüksel, Basketbol şubesi sorumlusu Aziz Çayırcıoğlu, Genel sekreter ve Hukuk işleri sorumlusu Mahmut Saatçi, Mali işler ve alt yapı sorumlusu Ömer Faruk Bahçıvan, Sivil toplum ilişkileri ve proje geliştirme sorumluları Mithat Arhan, Kemal Süt ve Süleyman Aksu kendilerine yöneltilen soruları yanıtladılar.

İmza töreni öncesi konuşma yapan Başkan vekili Uğur Büyükhatipoğlu, Urfaspor için önemli bir gün olduğunu belirterek, “Dün İstanbulda imza atan Cihat Arslan ile bugün Şanlıurfa’da buluştuk, daha önce Göztepe’de Karşıyaka’da, İstanbul B.B.Spor’da çalışmış, futbolcu olarak Galatasaray’da oynamış kıymetli bir hoca ile anlaştık. Hocamız bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl çalıştırdığı takımı şampiyon yaptı. Çok başarılı bir geçmişe sahip. Böyle bir hoca ile çalışmaktan çok mutluyuz. Emeklerinden dolayı Başkanımız Fethi Şimşek’e Büyükşehir Belediye başkanımıza, bakanımıza ve tüm yönetim kurulumuza teşekkür ediyoruz. Bu yıl süper lige çıkma yolunda büyük aşamalar kaydedilecektir. Kendisine hoş geldin ve hayırlı olsun diyorum” dedi.

Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan ise, Sarı-Yeşilli kulübe gelmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Bu geldiğimiz mutluluktan daha mutlu günler yaşayacağımıza da sonsuz kere inanıyorum” dedi.

Geçen sezon İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u şampiyon yaparak Süper Lig’e taşıyan Cihat Arslan ile 1+1 yıllık sözleşme Şanlıurfaspor Yönetimi, çiçeği burnunda hocası le birlikte basın toplantısı düzenledi.

Şanlıurfaspor Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda konuşan Cihat Arslan, çok önemli bir kulübe ve şehre geldiğinin farkında olduğunu vurgulayan Arslan, “Zaten Başkanımız ile oturup konuştuğumuzda öncelikle gayemiz anlaşmak değildi. Birbirimizi tanımak ve kulübün hedefleriydi, aynı zamanda da bizim hedefimizdi. Hedeflerin örtüştüğünü görünce de ondan sonrası çok kolay gerçekleşti” dedi.

“Şanlıurfaspor, marka olacak”

Başarılı Teknik Direktör Arslan, Şanlıurfaspor’un Türkiye’de bir marka değer olabileceğini belirterek, “Büyük potansiyel olarak görüyorum, bu büyük potansiyelde Cihat Arslan’ın isminin de geçmesini istedim. Bizim de hedefimiz var. Urfaspor’un da hedefi var. Bu doğrultuda Bismillah dendi. Çok doğru bir tercih yaptığımın farkındayım. Tabi ki çok zorlu bir süreç bekliyor, kolay değil. Senelerdir gelinen çok güzel noktalar var, bunun üzerine bir tuğla daha koymaya geldik. Kolay mı değil. Yarıştığımız camia, yarıştığımız takımlar çok önemliler. Ama tabii ki zora talibiz. Şimdi bu camiada birlik ve beraberlik olduktan sonra bu zorluklar önümüzde kolaylığa dönüşecektir” diye ifade etti.

“Takım mücadele edecek”

“Ama öncelikle ayakları yere sağlam basan, takımı ve forması için, şehri için mücadele eden bir takım oluşturmaya gayret edeceğiz” diyen Arslan, konuşmasında şunları kaydetti;

“Yönetim kurulumuzla birlikte ortak akıl ve beraber karar verme ile inşallah bunların hepsini başaracağız. Çok mutluyum ama bu geldiğimiz mutluluktan daha mutlu günler yaşayacağımıza da sonsuz kere inanıyorum.”

“Eylem yapmaya geldik”

Bir basın mensubunun “Bu yıl Şanlıurfaspor’u şampiyon yapacağız diyebilir misiniz?” sorusunu yanıtlayan Cihat Arslan, şu cevabı verdi;

“Sizin şampiyon olacağız demeniz sadece sözde kalıyorsa bu popülist bir yaklaşım. Yani şampiyon kelimesinin içini dolduracak bütün argümanların olması lazım. Burada söylem çok kolaydır ama eylem ve zaman zordur. Biz buraya söylemden çok eylem yapmaya geldik.”

“Hep birlikte başaracağız”

Arslan, Şanlıurfaspor’a gelmesindeki nedenin potansiyel olduğunu da kaydederek, “Ben tek başıma takımı şampiyon yapmadım. Şampiyon olacak argümanları kullandım, hep beraber başardık. Burada da hep beraber başaracağız. Yoksa Cihat Arslan tek başına bir şey başarmaz. Urfa’da o enerji, o birikim olduğu için geldik.

“Takıma takviye yapacağız”

Transfer çalışmaları ile ilgili de bir soruyu yanıtlayan Arslan, “Mevcut kadroda bu takıma katkı vermiş, formasını giymiş, mücadele etmiş oyuncularımız var, bunları yok sayamayız. Yani o değerler bizim de değerlerimizdir şuan itibariyle. Onların üstüne tabii ki takviye yapacağız. Ama geçen sezon Urfaspor formasını temsil etmiş, hakkıyla formasının karşılığını vermiş, topluma karşı doğru mesajlar vermiş herkes bizim başımızın üstündedir, başımızın tacıdır. Onlarla tabiî ki yolumuza devam edeceğiz ama kadromuzu güçlendirmek adına transfer çalışmalarımızı da muhakkak yapacağız” diye kaydetti.

Taraftara da mesaj gönderen Arslan, “Şanlıurfa şuanda Türkiye’de çok büyük bir değer sadece Türkiye için değil, Avrupa’ya da gitseniz, Dünya’nın neresine giderseniz gidin bir sürü yurttaşımız var. O zaman bizim burada büyük düşünüp, büyük hedeflere gidebilecek bir yapıya geçmemiz lazım. Bir yerde birik ve bütünlük varsa başarı gelir. Şanlıurfaspor Kulübünü bir marka değeri haline getirip, Süper Lig’e çıkarıp, Süper Lig’de de Avrupa Kupalarına gidebilecek bir takım oluşturmaksa hayalimiz ve niyetimiz küskünlük de olmamalıdır. Birlik ve bütünlüğe çok fazla ihtiyacımız var” diye konuştu.

Basın toplantısı, Cihat Arslan ve yönetim kurulu üyelerinin toplu hatıra fotoğrafı çekmesi ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir