Advert
Advert
Advert

Çiftçiye kayıt uyarısı

Bingöl Ziraat Odası Başkanı, çiftçilerin desteklemelerden yararlanabilmeleri için Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlarını yapmaları gerektiğini bildirdi.

Çiftçiye kayıt uyarısı
Çiftçiye kayıt uyarısı

 Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaarslan, tarımsal desteklerin temelini oluşturan Çiftçi Kayıt Sistemi’nde 2015 yılı başvurularının 1 Ekim 2014 tarihi itibarı ile başladığını hatırlatarak başvuruların 31 Aralık 2014 tarihinde sona ereceğini bildirdi.

Çiftçilerin mağduriyet yaşamamaları için sisteme kayıtlarını yaptırmaları uyarısında bulunan Karaarslan, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarımsal desteklemelerin temelini oluşturan 2015 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi başvuruları başlamış olup; Başvurular 31.Aralık2014 tarihinde sona ereceğinden, çiftçilerimizin mağdur olmamaları için İl Merkezinde Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğüne İlçelerde ise İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvurarak 2015 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıtlarını 31 Aralık 2014 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir” dedi.

2015 yılına ait arazi varlığı ve ekiliş bilgilerini içeren dosyanın son başvuru günü beklenmeden doldurulması gerektiğini belirten Karaarslan, “Çiftçiler bu süre içerisinde yapacakları başvurularında 2015 üretim yılı için hâlihazırdaki ve planladıkları tarımsal faaliyet bilgilerinin tamamını beyan edeceklerdir.” uyarısında bulundu. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu