Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Çiftçiye kayıt uyarısı

Çiftçiye kayıt uyarısı

Bingöl Ziraat Odası Başkanı, çiftçilerin desteklemelerden yararlanabilmeleri için Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlarını yapmaları gerektiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2014 Salı 18:14
Çiftçiye kayıt uyarısı

 Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaarslan, tarımsal desteklerin temelini oluşturan Çiftçi Kayıt Sistemi’nde 2015 yılı başvurularının 1 Ekim 2014 tarihi itibarı ile başladığını hatırlatarak başvuruların 31 Aralık 2014 tarihinde sona ereceğini bildirdi.

Çiftçilerin mağduriyet yaşamamaları için sisteme kayıtlarını yaptırmaları uyarısında bulunan Karaarslan, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarımsal desteklemelerin temelini oluşturan 2015 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi başvuruları başlamış olup; Başvurular 31.Aralık2014 tarihinde sona ereceğinden, çiftçilerimizin mağdur olmamaları için İl Merkezinde Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğüne İlçelerde ise İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvurarak 2015 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıtlarını 31 Aralık 2014 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir” dedi.

2015 yılına ait arazi varlığı ve ekiliş bilgilerini içeren dosyanın son başvuru günü beklenmeden doldurulması gerektiğini belirten Karaarslan, “Çiftçiler bu süre içerisinde yapacakları başvurularında 2015 üretim yılı için hâlihazırdaki ve planladıkları tarımsal faaliyet bilgilerinin tamamını beyan edeceklerdir.” uyarısında bulundu. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com