Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Çiftçiye elektrik borcu müjdesi

Çiftçiye elektrik borcu müjdesi

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Abdülkerim Gök, çiftçilerin tarımsal kullanmada kullandıkları elektrik borçlarını silinmesini ilişkin kanun teklifini TBMM'ye sundu.

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2012 Perşembe 14:23
Çiftçiye elektrik borcu müjdesi
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Abdulkerim GÖK, 24 Kasım 1994 tarih ve 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanuna ek madde ekleyerek, "Tabii afetler nedeniyle zarar gören çiftçilerin özelleştirme kapsam ve programındaki kuruluşlara olan borçlarının silinmesi, ertelenmesi veya vadelendirilmesi konusunda Bakanlar Kurulu yetkilidir" şeklindeki maddeyi içeren ve ayrıca BDDK ve TMSF Başkanlarının görev sürelerini düzenleyen maddelerin de yer aldığı kanun teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sundu.

Düzenlemenin, ağırlıklı olarak çiftçilerin tarımsal sulama için kullandıkları elektrik borçları için yapılacağı bildirildi.

Yetkililer, binlerce çiftçinin tarımsal sulama borçlarını tabii afetler nedeniyle ödeyemediğini hatırlatarak, bu borçların şirketlerin özelleştirilmesinde de sıkıntıya yol açtığını kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyedeki Birikethane ne zaman kaldırılacak?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com