Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Çiftçilerin sorunlarına İl Genel Meclisi el attı VİDEO

Çiftçilerin sorunlarına İl Genel Meclisi el attı VİDEO

Şanlıurfa İl Genel Meclisi Nisan 2012 Olagan 2. Birleşimi gündeminde önemli kararlar alındı.

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2012 Salı 16:26
Çiftçilerin sorunlarına İl Genel Meclisi el attı VİDEO
ŞAnlıurfa İl Genel Meclisinin bugünkü birleşim toplantısında Şanlıurfa’da yaşanması muhtemel yer altı sulama sorununun tekrar gündeme gelmesi ve TBMM’de ele alınması konusunda bir rapor hazırlanmasını  oy birliği ile kabul etti.

İl Genel Meclis Üyeleri Feyyaz Soylu, Mustafa Palmanak, ve Halef Kete’nin imzaladığı önergede  Şanlıurfa’nın enerji sorunu bir kez daha gündeme geldi.    Pamuk sulama sezonu öncesi yer altı sondaj suyu ile tarım yapacak olan çiftçilerin bu yıl mağdur olmamaları konusunda  TBMM’nin olaya el atmasını talep eden Meclis üyeleri bir rapor hazırlayarak, Güneydoğu Anadolu İllerinin tüm Milletvekillerine seslerini duyurmak istiyorlar.

Ak Partili Meclis Üyelerininde kabul ettiği önerge Tarım komisyonuna sevk edildi.

İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz Başkanlığında gerçekleşen Nisan ayı 2. birleşiminde  bir önceki toplantıya ait tutanaklar okunduktan sonra, komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü.  Bazı Meclis üyelerinin çeşitli konularda sundukları önergelerden sonra  gündem maddeleri oylanarak kabul edildi. Aralarından  Hancağız köyüne bağlı Beyazyaprak mezrasının köy statüsüne alınması, Vrianşehir ilçesine bağlı ÇAmurlu köyünde  8 derslik okul ve 4 lojman yapımı için imar planı, Akçakale ilçesine bağlı Koruklu köyünde Çırcır ve Presse tesisinin imar planı değşikliği Kırkpınar ve Dağetiğinde bazı imar dosyaları görüşülerek kabul edildi.
Abdullah Toprak / Urfahabermerkezi

VİDEO

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com