Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Çiftçilerin bloke eylemi sonuç verdi

Çiftçilerin bloke eylemi sonuç verdi

 Şanlıurfa’da sulama birliklerinin elektrik borcundan dolayı desteklemelerine bloke konulan çiftçilerin yaptığı eylemin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, tarımsal desteklemelerin önündeki blokenin kaldırıldığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2015 Çarşamba 22:30
Çiftçilerin bloke eylemi sonuç verdi

Sulama birliklerinin elektrik borcundan dolayı desteklemelerine bloke konulan çiftçilerin yaptığı eylem sonuç verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sulama birliklerinin elektrik borcu nedeniyle desteklemelerine bloke konulan çiftçilerin destekleme ödemelerini bugünden itibaren ödenmeye başlandığını açıkladı.

13 sulama birliğine bağlı tüm çiftçilerin blokeleri kalkarken, ilçelerdeki sulama birliklerine bağlı çiftçilerin ise DEDAŞ ilçe binalarına giderek başvuru yapmaları halinde blokelerin kaldırılacağı belirtildi.

Bakan Çelik, blokelerin kaldırılması için DEDAŞ binasında yetkililerle görüştükten sonra bir basın açıklaması yaptı.

Bakan Çelik; “Desteklemelerin ödenmesi için DEDAŞ ile sulama birlikleri arasında bir protokol yapıldı. Bu protokol çerçevesinde cazibe sulamayla ilgili 13 sulama birliğinde desteklemeler ilgili blokeler kaldırıldı. Diğerler çiftçiler ise ilçelerdeki DEDAŞ birimlerine başvurarak elektrik borçlarına karşılık taahhütnameye imzayı atmaları durumunda bankadan desteklemesini alabilecektir. Bugün ziraat bankası merkez şube gece on ikiye kadar çalışacak, diğer şubelerde akşam sekize kadar ödemelerini yapacaklar.” diye konuştu. (Osman Gülebak-İLKHA)

YORUMLAR
  • yorum2015-06-06 05:04:56mazlum çiftçi

    şanlıurfada yaklaşık her sene dedaş bütün çiftçi desteklemelerine bloke koyuyor ve borcu olana olmayana herkese kafasına göre borç yazıyor şanlıurfa eski türkiyeye döndü zulüm şiddet ve hakaret devam etmektedir.

  • yorum2015-06-06 04:57:40çiftçi mağdur

    bu haber yalan bloke kaldırılmamıştır seçim nedeniyle bu haber yayınlandı şanlıurfalı çiftçiler mağduz ve zor durumdalar şanlıurfada dedaş ve ziraat bankası anlaşmış hiç kimseye destekleme vermiyorlar şanlıurfada eski türkiye geri döndü.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İran'da neler oluyor? Devrim muhafızları karargahı ateşe verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com