Advert
Advert
Advert

Çiftçilerin bloke eylemi sonuç verdi

 Şanlıurfa’da sulama birliklerinin elektrik borcundan dolayı desteklemelerine bloke konulan çiftçilerin yaptığı eylemin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, tarımsal desteklemelerin önündeki blokenin kaldırıldığını açıkladı.

Çiftçilerin bloke eylemi sonuç verdi
Çiftçilerin bloke eylemi sonuç verdi

Sulama birliklerinin elektrik borcundan dolayı desteklemelerine bloke konulan çiftçilerin yaptığı eylem sonuç verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sulama birliklerinin elektrik borcu nedeniyle desteklemelerine bloke konulan çiftçilerin destekleme ödemelerini bugünden itibaren ödenmeye başlandığını açıkladı.

13 sulama birliğine bağlı tüm çiftçilerin blokeleri kalkarken, ilçelerdeki sulama birliklerine bağlı çiftçilerin ise DEDAŞ ilçe binalarına giderek başvuru yapmaları halinde blokelerin kaldırılacağı belirtildi.

Bakan Çelik, blokelerin kaldırılması için DEDAŞ binasında yetkililerle görüştükten sonra bir basın açıklaması yaptı.

Bakan Çelik; “Desteklemelerin ödenmesi için DEDAŞ ile sulama birlikleri arasında bir protokol yapıldı. Bu protokol çerçevesinde cazibe sulamayla ilgili 13 sulama birliğinde desteklemeler ilgili blokeler kaldırıldı. Diğerler çiftçiler ise ilçelerdeki DEDAŞ birimlerine başvurarak elektrik borçlarına karşılık taahhütnameye imzayı atmaları durumunda bankadan desteklemesini alabilecektir. Bugün ziraat bankası merkez şube gece on ikiye kadar çalışacak, diğer şubelerde akşam sekize kadar ödemelerini yapacaklar.” diye konuştu. (Osman Gülebak-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mazlum çiftçi     2015-06-06 şanlıurfada yaklaşık her sene dedaş bütün çiftçi desteklemelerine bloke koyuyor ve borcu olana olmayana herkese kafasına göre borç yazıyor şanlıurfa eski türkiyeye döndü zulüm şiddet ve hakaret devam etmektedir.
çiftçi mağdur     2015-06-06 bu haber yalan bloke kaldırılmamıştır seçim nedeniyle bu haber yayınlandı şanlıurfalı çiftçiler mağduz ve zor durumdalar şanlıurfada dedaş ve ziraat bankası anlaşmış hiç kimseye destekleme vermiyorlar şanlıurfada eski türkiye geri döndü.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle