Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Çiftçilere uyarı

Çiftçilere uyarı

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin son başvuru tarihini kaçırmaması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2013 Pazartesi 15:17
Çiftçilere uyarı

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mahmut Ökten, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu yaptıkları ortak basın açıklamasında fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen üreticilere uyarıda bulundu.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Türkiye Tarım Havzaları Üretim Destekleme Modeline göre 2012 yılı ürünü yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil fark ödemesi desteğine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı Uygulama Tebliği uyarınca, fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin, son başvuru tarihlerinin kütlü pamuk, yağlı tohumlu bitkiler;  için 1 Nisan 2013, dane mısır, hububat ve baklagil için 30 Nisan 2013 olduğunu söyledi.

Bu tarihlerden sonra yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceğini belirten Kaya, çiftçilerin son başvuru tarihine kadar evraklarını eksiksiz teslim etmesi gerektiğini belirtti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mahmut Ökten ise; desteklemelerin Tarım Havzaları Üretim Destekleme Modeline göre ödeneceğini belirterek kütlü pamuk için başvuru evraklarının Mart 2013 tarihinden itibaren alınacağını kaydetti. 

Mazot ve gübre desteklemelerinden faydalanmak isteyen çiftçilere uyarıda bulunan Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu ise; geçtiğimiz yıl pamuk ve hububat rekoltesinin düşük olduğunu kaydetti. Eyyüpoğlu, Şanlıurfa tarımının istenen seviyeye ulaşması için gerekli çalışmalar yapacaklarını söyledi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

TKDK Modern Hayvancılığa Öncülük ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com