Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Çiftçilere Tarla faresi uyarısı

Çiftçilere Tarla faresi uyarısı

Şanlıurfa’da 2015 yılında bitkisel üretim sezonunda tarla faresi sorunun yaşanmaması için çiftçilerin Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde hazırlanan zehirli buğday alabilecekleri açıklandı.

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2015 Cuma 22:42
Çiftçilere Tarla faresi uyarısı

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanlığı tarla faresi ile mücadele konusunda çiftçilere tedbirli olunması ve çağrılara kulak verilmesi konusunda uyarıda bulundu.

Tarla faresi ile ferdi yapılan mücadelede başarı sağlanamadığı belirtilirken, bunun için de çiftçilerin hazırlanan zehirli buğdayı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne bağlı Bitki Koruma Müdürlüğü’nden temin edebilecekleri belirtildi.


Tarımsal zararlılar ile mücadelenin önemine de dikkat çeken Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, “Daha fazla verim için tarım zararlıları ile mücadelede çiftçilerin yetkili kurumların uyarılarına ve çağrılarına kulak vermesi gerekmektedir. Bu kapsamda tarla faresi ile mücadele dönemine girildiği duyurusunu, çiftçilerimizin dikkate almasını rica ediyorum.” dedi.   (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com