Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Çiftçilere Müjde, Elektrik Ücretlerine Yeni Düzenleme

Çiftçilere Müjde, Elektrik Ücretlerine Yeni Düzenleme

Şanlıurfa Çiftçisine Elektrik Ücretlerinde Yeni Bir Müjde Verildi

Giriş Tarihi: 7 Ağustos 2013 Çarşamba 22:10
Çiftçilere Müjde, Elektrik Ücretlerine Yeni Düzenleme

Şanlıurfa’da elektrik ile sulama yapan çiftçilerin geçtiğimiz günlerde açıklanan 100 dönüme 10 bin TL ücret ödeyecek olması Şanlıurfa çiftçilerinin tepkisi üzerine yeniden gözden geçirilerek ücrette yeni bir düzenleme yapıldı.

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet EYYÜPOĞLU konu hakkında Ankara’dan yaptığı yazılı basın açıklamasında “Şanlıurfa’da elektrik ile sulama yaparak geçimlerini sağlayan binlerce çiftçimiz yıllarca elektrik ücretlerinin fazla olması nedeniyle mağdur oldu. Elektrik ücretlerini ödeyemeyen çiftçilerimiz kaçak elektrik kullanıyorlar denilerek yıllarca hırsız muamelesi gördüler. Fakat çiftçileri elektrik hırsızı diye gösterenler bir türlü çiftçinin sesine kulak vermedi. Aradan geçen yılların ardından Şanlıurfa’ya gelen sayın başbakanımız recep Tayyip Erdoğan’a Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar ve Şanlıurfa Ziraat Odası yönetimi olarak sorunları aktardık. Sayın başbakanımızın talimatı ile yaşanan soruna çare aranmıştır. Yaklaşık 15 gün önce 100 dönüme yaklaşık 40 bin TL olan elektrik ücreti 100 dönüme 10 bin TL’ olarak düşürülmüştü. Yaşanan bu durumun ardından Şanlıurfalı çiftçilerimiz ücretlerin yine kendileri için fazla olmasına tepki gösterdi. Bu durumun ardından Şanlıurfa ziraat odası başkanlığı olarak Ankara’da girişimlerde bulunduk. Sayın bakanımız Faruk çelik başta olmak üzere sayın milletvekillerimiz ile sayın valimiz ile birlikte firma yetkilileri ile görüşmeler yaptık. Çok şükür bu görüşmeler netice verdi. Ve elektrik ücretlerinde yeni bir düzenleme yapıldı. Yapılan yeni düzenlemeye göre Şanlıurfa’da elektrik ile sulama yapan çiftçilerimiz elektrik ücretini kullandıkları trafonun büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre ödeme yapacaklardır” dedi.

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet EYYÜPOĞLU yaptığı yazılı açıklamada 50’lik veya 100’lük trafo kullanan çiftçiler yıllık 4 milyar ödeme yapacaklar. 160’lık trafo kullanan çiftçiler yıllık 5 milyar ödeme yapacaklar. 250’lık trafo kullananlar yıllık 6 milyar ödeme yapacaklar. 400’lük trafo kullanan çiftçiler ise yıllık 8 milyar ödeme yapacaklardır. Fakat eğer bazı çiftçilerimizin trafosu 400’lük fakat ekili alanı ise 100 dönümden az ise bu çiftçilerimiz ise dönüm başına yıllık 60 TL ücret ödeyeceklerdir” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com