Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi ÇİFTÇİLER MESAJLA BİLGİLENDİRİLECEK

ÇİFTÇİLER MESAJLA BİLGİLENDİRİLECEK

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, süne tehlikesi bulunan tarım arazileri bilgisinin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından çiftçilere mesaj yoluyla bildirileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2013 Pazartesi 20:44
ÇİFTÇİLER MESAJLA BİLGİLENDİRİLECEKŞanlıurfa Ticaret Borsası; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şelli, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mahmut Ökten,  Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Emin Aydın ve Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya’nın katıldığı bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Çiftçilere yönelik düzenlenen toplantıda konuşma yapan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya; süne tehlikesi bulunan tarım arazileri bilgisinin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından çiftçilere mesaj yoluyla bildirileceğini söyledi. Bul yıl süne mücadelesi için il genelinde 19 ekip 45 teknik elamanın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilerek süne potansiyeli olan alanların belirlendiğini kaydeden Başkan Kaya; Nisan ayının sonlarına doğru ilaçlama gereken tarım alanlarının ilaçlanacağını ve süne tehlikesi bulunan tarım arazileri bilgisinin tarla sahiplerine kısa mesaj yoluyla bildirileceğini kaydetti.

Şanlıurfa’nın Türkiye pamuk üretiminin %40’lık bir bölümünü karşıladığını hatırlatan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şelli ise; buğday desteklemelerinde 2. dilim ödemelerinin yapılmaya başlandığını söyledi. Dün itibariyle 12 bin 600 çiftçinin hesabına toplam 30 milyon TL desteklemenin yatırıldığını ifade eden Şelli, faturalarının Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe müdürlüklerine teslim etmeyen çiftçilerin, faturalarını bir an önce teslim etmesi gerektiğini belirtti.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya’nın çiftçinin sorunlarını yerinde tespit ederek ilgili kurumlara bildirdiğini de kaydeden Şelli; “Ticaret Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya çitçimizin sorunlarını hem bize hem de bakanlığımıza bildiriyor. Bakanlığımız ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde çalıştığı için kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şelli, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mahmut Ökten,  Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Emin Aydın ve Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, ticaret borsası yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve çiftçiler katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

184 OVA TARIMSAL SİT ALANI İLAN EDİLDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com