Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHP'nin 35. Madde Tuzağı

CHP'nin 35. Madde Tuzağı

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2010 Cuma 11:24
CHP'nin 35. Madde Tuzağı

İşte CHP 35. Madde teklifindeki orduya darbe için davetiye cümlesi:

CHP'nin gündemegetirdiği 35. madde tartışması sürüyor. Milliyet Yazarı Derya Sazak'a göre, CHP'nin 35. Madde teklifi, ordunun demokrasiye mühahalesini önlemek bir yana tam tersine darbe için orduya davetiye çıkartmak olduğunu gözler önüne serdi.

"TSK İç Hizmet Yasası'nın 35. maddesiyle ilgili restleşme sonrası "koruma kollama" görevini "demokrasinin işlerliğine" bağlayan CHP teklifi, "işlemeyen demokrasi"ye karşı orduya davetiye çıkarmak anlamına gelmez mi?" diye soran Sazak, "Askeri alana yönelmek Baykal gibi Kılıçdaroğlu'na da kaybettirebilir. 27 Nisan polemiği yanlıştır" uyarısında bulundu.

"CHP'nin yönü, sol ve sivil olmalıdır" olmalıdır diyen Derya Sazak'ın CHP'ye öğütleri ve sorularından bir kısmı şöyle: 

"CHP eğer iktidar olmak istiyorsa, AKP'den farklı ne yapacağını, Türkiye'yi nasıl daha iyi yöneteceğini ortaya koymak zorundadır. Evet, Baykal'ın "skandal" gidişinden sonra Kılıçdaroğlu arkasına bir rüzgâr aldı. Temiz, dürüst bir lider kazandı Türkiye. Ancak yetmez! Kemal Bey şimdiden tekrara düşmeye başladı; AKP'nin en güçlü olduğu iki alanda "dış politika ve ekonomi"de mutlaka alternatif sunması gerekiyor. Eleştirmekle olmuyor. Kentli yeni orta sınıfları nasıl kazanacaksınız? Ekonomiyi nasıl büyüteceksiniz? AKP'den farklı bir iktisat politikası sunacak mısınız?

Kürt meselesini nasıl çözeceksiniz? Başörtülü kızlara üniversite özgürlüğünü savunacak mısınız?"

Köşe yazısının tamamını okumak için bu linki kullanabilirsiniz
Derya SAZAK / Milliyet

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com