Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHP'li Yazar; Terör sorunu silahla çözülmez

CHP'li Yazar; Terör sorunu silahla çözülmez

CHP Şanlıurfa İl sekreteri Murat Yazar, yazılı açıklama yaparak “Terör sorununun silahla çözümlenemeyeceğini” söyledi.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2012 Salı 15:14
CHP'li Yazar; Terör sorunu silahla çözülmez
Yazar, yaptığı açıklamada, "Kürt sorununu AK Parti'nin yada başka bir partinin tek başına çözemeyecektir. Bunun için partimizin başlattığı, çözüm ve diyalog çağrısına bütün siyasi partilerimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın mutabakata varmaları gerekiyor. Bugün AKP, CHP, MHP ve BDP olmak üzere partilerin sürece dahil olması lazım. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin Kürt sorununa ilişkin çözüm önerisine ilişkin olarak, önemli bir adım atmış bulunmaktadır. Bunun arkası mutlaka gelecektir. Sayın Genel Başkanımız "Bütün mesele bu sorunun çözülmesi, insanlar yaşamını yitirmezlerse, bu benim genel başkanlığıma mal olacaksa olsun" dedi.

 

Biz MHP'nin neden masaya gelmediğine anlam veremiyoruz. MHP'de masada olmalı sorun birlikte çözülmeli.Bu ülkenin birliği ve beraberliği, kürt ve Türk kardeşliği için herkesimin destek olması lazım. Biz CHP olarak 30-35 yıllık bu soruna çözüm üretmek zorundayız. Zaten bizim bu çalışmayla ilgili 1989 yılından bu yana yazılan Kürt sorunu raporu halen mevcuttur. Çözüm üretildiği takdirde bölge halkıyla sağlıklı, samimi, duygusal ilişki kurulmalı. Doğu ile batı arasındaki sıkıntılar kalkmalı" dedi.
www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com