Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHP'li vekiller Akçakale'de yuhlandı

CHP'li vekiller Akçakale'de yuhlandı

Akçakale'yi Ziyaret Eden CHP Heyetinin Açıklamalarına Vatandaşlardan Tepki..

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2012 Perşembe 17:27
CHP'li vekiller Akçakale'de yuhlandı

Suriye'den Atılan top mermilerinin isabet ettiği Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde gerginlik hat safhada. Heyet ile Akçakale’de incelemelerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, tezkere ile ilgili yaptığı açıklamada kendilerinin Türkiye’nin savaş dışında kalması görüşünü dile getirdiklerini son yaşanan olaylar ile Türkiye’nin fiilen savaşın içinde olduğunu söyledi.

Şanlıurfa Akçakale’ye düşen toplarla ilgili bölgeye inceleme yapmak üzere gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile Mahmut Tanal ve Nurettin Demir'in bulunduğu CHP heyeti, kaymakamlığı ziyaret etti.

Kaymakamlık çıkışında Sezgin Tanrıkulu, ilçe halkına yaptığı açıklamada "kaymakam 'ilçe halkı savaş istiyor, o yüzden tepki gösteriyorlar' diye konuşuyor. İsterseniz gelin sizi götüreyim makamına" dedi. bunun üzerine ilçede tansiyon iyice yükselirken, bazı vatandaşlar "biz savaş istemiyoruz, sadece güvenliğimiz sağlansın istiyoruz" derken, bazıları ise Tanrıkulu ve Tanal'ı "siz provokasyon yapıyorsunuz" diye suçladı.

CHP’li milletvekillerinden Sezgin Tanrıkulu, izlenimlerini basın mensupları ile paylaştı. Hükümetin türkiye’yi savaşın eşiğine getirdiğini savunan Sezgin Tanrıkulu, bütün Akçakale halkının şu an itibari ile tedirgin olduğunu söyledi.

Basın açıklamasından sonra hükümet konağı bahçesinden ayrılan CHP heyetine, bir grup vatandaş tepki gösterdi.

Milletvekilleri araçlarına doğru gitmeye hazırlanırken vatandaşlar 'yuh' çekmeye başladı. Vatandaşlar araçlarına binen CHP'lileri protesto ettikten sonra yürüyüşe geçmek istedi. Ancak bir grup polis tarafından önleri kesildi ve bir süre tepki gösterdikten sonra sakinleştiler. Vatandaşların, hükümet konağının önündeki bekleyişi sürüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com