Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHPli Sezgin Tanrıkulu seçim öncesi iddialı konuştu: Başbakanın çaycısı bile CHPye oy verecek

CHPli Sezgin Tanrıkulu seçim öncesi iddialı konuştu: Başbakanın çaycısı bile CHPye oy verecek

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2011 Çarşamba 23:31
CHPli Sezgin Tanrıkulu seçim öncesi iddialı konuştu: Başbakanın çaycısı bile CHPye oy verecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu Tv8 Ankara Temsilcisi Erkan Tanın Başkentten programında CHPnin projelerini anlattı, iktidarı da sert bir dille eleştirdi.

CHPnin ekonomi vaatleri ile Başbakanın çaycısı bile CHPye oy verecek iddiasında bulunan Tanrıkulu şunları söyledi:

CHP iktidarında kesinlikle taşeronlaşma olmayacak. Devlet bir işçiye maaş veriyorsa kadrolu şekilde maaş verecek. Mütteahitlere güvencesiz bir şekilde işçileri vermeyeceğiz. Eskiden taşeron mu vardı? Türkiye yeni yeni şeyler icat ediyor. Doğrudan işçi alıp, rant sağlamaktan uzaklaştıracağız. Taşeronlar maaşlarını alamıyorlar, iş güvenceleri yok, emekleri sömürülüyor.Hukuka aykırı bir çok yolla çalışıyorlar. Eğer taşeron işçisiyse, Başbakanın çaycısı, güvenliği, temizlik işçisi bile bize oy verecek. Kısaca emekten yana olan herkes bize oy verecek. diye konuştu.

KÜRT SORUNU NASIL ÇÖZÜLECEK?

Sezgin Tanrıkulu, CHPnin Doğu ve Güneydoğu projeleri ile ilgili ise şöyle konuştu:

Biz bu soruna sadece ekonomik değil siyasi ve kültürel açıdan da bakıyoruz. İlk olarak barajı kaldıracağız. İnsanlar temsilcilerini kendi siyasi partileri aracılığı ile mecliste görecekler. Bu da Türkiyenin en büyük talebidir. İkinci olarak kayıp ve faili meçhuller için mecliste yasayla komisyon oluşturulmasını önerdik. Biz bu işe vicdan ve adalet meselesi olarak bakıyoruz. Hükümet 9 yıldır bu işe hiçbir katkıda bulunmadı. Susurluğu, Şemdinli komisyonu raporunu biliyorsunuz. Sonuç elde edilemedi. Şemdinli Raporunu yazanların hiçbiri milletvekili olamadı. Başbakana soruyorum neden olamadı? Rapordakileri açığa çıkardığı için mi?

GEREKİRSE DERSİMİN ALTINDA KALALIM

Dersim arşivlerini açacağız. Bu yurttaşların devlet ile sorunu kalmasın istiyoruz. Dersim açıldığında, CHP altta kalacaksa, açın o zaman. Özel yetkili ağır ceza mahkemelerini kaldıracağız. Kimse sabah beşte yataklarından kaldırılıp götürülemeyecek. Koruculuğu kaldıracağız. Artık korucuların güvenceleri CHP. Onlara istihdam sağlayacağız, fakat ellerine silah vermeyeceğiz. Mayınlı arazileri temizleyip, oraları bölge halkına vereceğiz. Temizliğini Silahlı Kuvvetler yapacak. Teknik donanımı yoksa biz sağlayacağız. Bunları söyleyen başka bir parti varsa gösterin. Biz, bunlarla barışı sağlayacağımızı düşünüyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com