Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHP'li Prof. Toprak'tan AK Parti'ye övgü dolu mesajlar

CHP'li Prof. Toprak'tan AK Parti'ye övgü dolu mesajlar

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2011 Salı 10:23
CHP'li Prof. Toprak'tan AK Parti'ye övgü dolu mesajlar
CHP'nin yeni yüzlerinden Parti Meclisi Üyesi Prof. Binnaz Toprak'tan AK Parti'ye övgü dolu mesajlar

CHP'nin yeni isimlerinden Prof. Binnaz Toprak, Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun tersine "AK Parti döneminde zenginlik arttı, ekonomi büyüdü ve rezillikten kurtuldu" dedi

Toprak, başta Kılıçdaroğlu olmak üzere partililerin 'kriz aşılamadı, halk yoksullaştı' söylemlerinin tam aksine bir çıkış yaptı.

Haberturk.com internet sitesine konuşan Prof. Toprak, hükümetin ekonomiyi iyi yönettiğini ve zenginliğin arttığını söyledi.

AK Parti'nin 8 yıldır nasıl iktidarda olduğuna ilişkin soruyu yanıtlayan Toprak, "Buradaki en büyük faktör ekonomidir.Bu ekonomi politikalarını AK Parti başlatmadı, daha önce başladı. AK Parti çok akıllı davrandı ve o politikaları devam ettirdi.2002'de devraldıklarında daha önceki birçok hükümetin yaptığı gibi popülist politikalara girişip, parayı har vurup harman savurup ekonomiyi rezil bir hale getirmediler" dedi.

ZENGİNLİĞİ ARTIRDILAR

Anadolu sermayesinin AK Parti döneminde güçlendiğini anlatan Toprak, "Kişi başına düşen gelirin artması ve zenginliğin artması bir gerçektir. Çünkü Türk halkının en büyük sorunları her seferinde, bütün araştırmalarda ekonomi kökenli çıkıyor. Krize rağmen ekonomi büyüdü, hükümet göstergeleri kötü götürmedi" diye konuştu.

'8 aydır yoksul sayısı artıyor' diyor

Geçen yıl Mayıs'ta CHP'nin 7'nci Genel Başkanı olarak koltuğa oturan Kemal Kılıçdaroğlu 8 aydır her mitingde ve her toplantıda halkın bu dönemde daha da yoksullaştığını öne sürüyor. Kılıçdaroğlu, yoksul sayısının arttığını krizin de reel sektörde sürdüğünü iddia ediyor.

'Eksen kayması Türkiye'nin lehine'

Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Toprak, siyasete girmeden önce de AK Parti'nin bazı politikalarından övgüyle söz etmişti. "AK Parti'nin başarılı icraatleri yadsınamaz" diyen Toprak, ordunun siyasetten uzaklaştırılması, kız çocuklarının eğitimi, kadına karşı şiddetin önlenmesi gibi politikaları desteklemiş, "Eksen kayması Türkiye'nin uluslararası arenadaki önemini artırdı" demişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MEB Referandumda görev alacaklara eğitim verecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com