Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHP'li Paydaş; Savaşa hayır, barışa evet

CHP'li Paydaş; Savaşa hayır, barışa evet

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkan Vekili Aydın Paydaş, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Paydaş mesajında, Dünyanın ve Türkiye'nin barışa ihtiyacı olduğu, silah seslerinin sürdüğü ortamlarda barıştan söz edilemeyeceğini belirtti.

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2012 Cumartesi 14:37
CHP'li Paydaş; Savaşa hayır, barışa evet

Paydaş, "1939 yılında Nazi Almanya’sının Polonya'ya saldırdığı gün olan 1 Eylül, yıllardır Dünya Barış Günü olarak kutlanmaktadır. Tüm dünyanın barışı selamladığı bugün, aslında dünyanın barışa en fazla ihtiyaç duyduğu gündür." dedi.

 

Paydaş, şiddetin ve savaşın sadece ülkeler arasında değil ülke içindeki anlaşmazlık, kötü yönetim ve dış kışkırtmalar nedeniyle de yaşanabileceğine dikkat çekerek, ayrışmadan medet umanlara en büyük dersin halkın vereceği birlik-beraberlik ve barış içinde birada yaşama duruşu olacağını kaydetti.

 

Ülkemizde son zamanlarda tekrar tırmanışa geçen terör olaylarını kasteden Paydaş, mesajının devamında, "Halkın birbirine düşmesini, ülkenin bölünmesini isteyenler, halkın barış için verdiği mücadele karşısında yok olup gideceklerdir.

 

Dünya'nın neresinde olursa olsun silahların seslerinin duyulduğu bir yerde, barıştan söz etmek mümkün değildir. Barışın sesi ne zaman daha yüksek çıkarsa, ne zaman gerçekten barış isteyenlerin sesi yükselmeye başlarsa işte o zaman dünya yaşanılacak bir ortam olacaktır.

 

Ülkemizin içinde bulunduğu coğrafyada yaşanan sıkıntılar da maalesef hepimizi endişelendirmektedir. Üzülerek belirtiyorum ki, komşularımızdaki huzursuzluk ve karmaşa bizim de barış ve huzur içinde yaşamamıza engeldir.

 

Zorla savaşın içine çekilmiş bir ülkenin yaşayanları olarak savaşların yaşattığı acıları bizden iyi bilen bir halk olamaz. Bunun içindir ki komşularımızın da aynı acıları yaşamasına engel olmak hem görevimiz, hem de Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere vasiyetidir. İktidar sahiplerinin komşularımızla ilişkilerimizi şekillendirirken başka ülkelerin savaş çığırtkanlığını yapmak veya savaş öncesi bahaneler yaratmak yerine, Barışı hâkim kılacak çalışmalar içinde olması gerekmektedir."

 

Silahların sustuğu barışın hâkim olduğu ve tüm annelerinin gözyaşlarının dindiği ve tüm Dünyada yaşayan insanların barış içersinde yaşadığı yarınlar için çalışmalıyız…

 

Son olarak CHP Şanlıurfa İl Örgütü olarak her zaman söylediğimiz ve söyleyeceğimiz sözümüz “Savaşa Hayır, Barışa Evet” olacaktır dedi…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihat Çiftçi: Ceylanpınar Gelişiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com