Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHP'li Özcan: Zammı imzala talimatı aldım!

CHP'li Özcan: Zammı imzala talimatı aldım!

CHP’de milletvekili emekli maaş zammında imzası bulunduğu gerekçesiyle disiplin işlemi başlatılması planlanan Bolu Milletvekili Tanju Özcan isyan etti.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2011 Pazartesi 09:06
CHP'li Özcan: Zammı imzala talimatı aldım!
Neşe Sarıdoğan'ın haberi

Özcan, Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’nin “önergeyi imzala’ talimatı nedeniyle imza attığını, Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan’ın da iki önergede de imzasını görmesine rağmen kendisine hiçbir itiraz da bulunmadığını söyledi.


Özcan olayı şöyle anlattı: “Ben PM toplantısındayken Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi aradı. Biz AKP ile anlaştık. Maaşlara zam yapılacak. Başkanlık Divanı üyeleri olarak getirmek istiyoruz ama diğer 3 arkadaşı etkiliyor, imza atmaları sıkıntı yaratabilir. Bu düzenleme seni etkilemiyor, o yüzden senin atmanı istiyoruz’ dedi. ‘Şu orandan fazla olursa imzalama’ diye bir şey söylemedi. Daha sonra önerge Akif Bey’in dediği doğrultuda geldi. Ben de bunu haber vermek için kendisini aradım ama ulaşamadım.” Akşam 21.00 gibi Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan’ın elinde imzaladığı önergeyi gördüğünü de anlatan Özcan, “‘Partimizi rahatsız eden bir şey varsa imzamı çekebilirim’ dedim. ‘Konuyu bilmiyorum gerekirse ararım’ dedi ama önerge gece 12.00 gibi görüşüldü, 3 saat bana hiçbir şey söylenmedi, beni aramadı. Emine Hanım ikinci önergeyi de gördü. İmzalama deseydi imzalamazdım. Olayın detayını bir gün sonra basından duyduk” şeklinde konuştu.

Önergeyi kendi inisiyatifiyle imzalamadığını belirten Özcan, “Ben 38 yaşındayım 2031’de emekli olacağım. Yasa 2020’de sona erecek yani yasadan ilerde de yararlanma imkanım yok, maaşıma da bir lira etkisi yok” diye konuştu.

Disiplin sürecinin başlatılmasına şaşırdığını belirten Özcan, “Onu önemsemiyorum. Sanki ben cebimi doldurmayı düşünen, genel merkezin kararına karşı imza atan bir adam durumuna düşürüldüm. Parti bana görev verdi ‘git imzala’ dedi. Ama günah keçisi durumuna düşürüldüm” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuyu ne kadar bildiğini bilmediğini da kaydeden Özcan, “Belki bir bilgi kirliliği olabilir. Genel Başkan’a doğru bilgi mi verilmedi merak ediyorum” dedi.

Star


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MEB Referandumda görev alacaklara eğitim verecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com