Advert
Advert
Advert

CHPden Eşref Bitlis için araştırma talebi

CHPden Eşref Bitlis için araştırma talebi
CHPden Eşref Bitlis için araştırma talebi

Jandarma eski Genel Komutanı orgeneral Eşref Bitlisin, 1993 yılında Diyarbakıra gitmek üzere bindiği uçağın nasıl düştüğüyle ilgili iddialar Meclis gündemine taşınıyor.

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin ve 24 CHPli milletvekili, kamuoyunda Eşref Bitlis ve uçuş ekibinin şehit olduğu olayın yeterince araştırılmadığı kanısının oluştuğu, kurumları zan altında bırakan bu kanaat ve kuşkuların, giderilmesi amacıyla, Eşref Bitlisin şehit olmasına neden olan uçak düşmesinin, pilotaj hatası ve buzlanma ile mi düştüğü, yoksa sabotaj nedeniyle mi düştüğü iddialarının araştırılması amacıyla TBMM Başkanlığına araştırma önergesi verdi.

Başbakan Erdoğan ve Meclis Başkanı Şahinin bu tür olayların arkasındaki sır perdesinin kaldırılması gerektiğiyle ilgili sözlerini hatırlatan İnce Şov yapmayın, iş yapın çağrısında bulunarak araştırma önergesine destek istedi. İnce şunları söyledi:
 
Siyasetçiler, devlet adamları söyledikleri sözün arkasında durmalıdır. Başbakan ve Meclis Başkanı Eşraf Bitlis olayıyla ilgili olarak söyledikleri sözlerin arkasında durmalılar ve CHPnin önerdiği araştırma komisyonunu kurarak bu olayın üzerine ciddiyetle gidildiğini topluma göstermelidirler. Başbakan ile Meclis Başkanının bu sözleri şov amaçlı söyleyip söylemedikleri de o zaman ortaya çıkacaktır. Bizim Sayın Başbakan ve Sayın Meclis Başkanına çağrımız nettir, şov yapmayı bırakın, söylediğiniz sözlerin arkasında durun ve bu konunun meclis araştırma komisyonu tarafından araştırılmasını engellemeyin.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?