Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHP’den engellilere sandalye desteği

CHP’den engellilere sandalye desteği

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında kente merkezindeki engelli vatandaşlara yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, derneklerin araç-gereç ihtiyaçlarının giderilmesi üzerine çalışmalar yapan Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Teşkilatı, son olarak Şanlıurfa Bedensel Engelliler Derneği’ni ziyaret ederek 10 adet tekerlekli sandalye yardımında bulundu.

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 07:36
CHP’den engellilere sandalye desteği

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında kente merkezindeki engelli vatandaşlara yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, derneklerin araç-gereç ihtiyaçlarının giderilmesi üzerine çalışmalar yapan Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Teşkilatı, son olarak Şanlıurfa Bedensel Engelliler Derneği’ni ziyaret ederek 10 adet tekerlekli sandalye yardımında bulundu. YARDIM BODRUM’DAN GELDİ Geçtiğimiz aylarda kente gelen Sami Algın başkanlığındaki CHP Bodrum Gençlik Örgütü’nün ziyaret ederek söz verdiği tekerlekli sandalye yardımını CHP Urfa Yönetim Kurulu üyelerinden Halil Kansu ile Mehmet Acıoğlu derneğe ulaştırdı. Ziyarette yine yaşanan sorunlar ve eksiği bulunan malzemeler hakkında bilgiler alan Yönetim Kurulu Üyesi Halil Kansu, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Her insan bir engelli adayıdır. Buradaki engelli kardeşlerimiz aslında bizim yansımamızdır. Fikir ve düşüncelerde engel olmadığı sürece hiç kimseyi engelli olarak kabul etmeyen bir anlayışla her zaman buradaki kardeşlerimizin yanında olacağız” dedi. Partisinin Bodrum İlçe Gençlik Kolları’nın göndermiş olduğu tekerlekli sandalyeleri ulaştırdıkları için aynı mutluluğu yaşadıklarını sözlerine ekleyen Kansu, “Geçtiğimiz ay kentimizde ağırladığımız gençlerimiz engelliler derneğinin sıkıntılarını dinledikten sonra hemen harekete geçtiler. İlk olarak gelen 10 tekerlekli sandalyenin ardından ikinci bir kez daha 10 tekerlekli sandalye gönderdiler. Gençlerimizin Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Bodrum’dan uzanan yardım eline ortak olmak bizim içinde büyük mutluluk. Bu tür faaliyetlerimiz ve yardımlarımız önümüzdeki süreçte de devam edecektir” diye konuştu. ‘CHP GENÇLİĞİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLER’ Desteklerinden ötürü parti yetkililerine teşekkür eden Şanlıurfa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Tapşık ise “CHP gençliğinin bu davranışının tüm gençlerimize örnek olmasını diliyorum. Sıkıntılarımızı gelip dinleyen ve Bodrum’dan bizleri düşünerek bu yardımları gönderen tüm partililere tekrar tekrar teşekkür ediyorum” dedi. CHP, ENGELLİLERİN YANINDA Cumhuriyet Halk Partisi siyasi çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerini de bir bir hayata geçiriyor. Parti Urfa teşkilatı koordinasyonlu bir şekilde görev bölümü yaparak engelli dernekleri ziyaretlerini sürdürüyor. Ziyaretlerde yaşanan sıkıntıları dinleyen ve araç, gereç, kırtasiye, bilgisayar desteklerinde bulunan CHP teşkilatı, Şanlıurfa Bedensel Engelliler Derneği’nden öncede Konuşma Engelliler Derneği’ne giderek derneğe bilgisayar, fotokopi, faks ve kırtasiye yardımında bulunmuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com