Advert
Advert
Advert

CHP’den BDP’ye kritik ziyaret

Ferhat Karataş İl Başkanlığı’ndaki Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Teşkilatı geçtiğimiz haftalarda yapılan BDP kongresi sonrasında İl Başkanlığı’na seçilen Halit Yıldıztekin’i ziyaret ederek bir süre görüştü.

CHP’den BDP’ye kritik ziyaret
CHP’den BDP’ye kritik ziyaret

Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncel ile İl Yönetim Kurulu’ndan Ahmet Budak, Faruk Yazar, Mehmet Canbeyli, Mehmet Kılıç ve Halil Öncel’in katıldığı ziyaret yaklaşık yarım saat sürdü.

Ziyarette CHP il Başkanı Ferhat Karataş, Yıldıztekin’e görevinde başarılar dileyerek barış sürecinin olumlu sonuçlar doğurmasını temenni ettiklerini ve bu konuda umutlu olduklarını iletti.

Yıldıztekin ise Paris’te meydana gelen olayları değerlendirerek “ Bilindiği gibi Paris’teki cinayet bizleri derinden sarstı. Olayda fail veya faillerin bir an önce yakalanmasını istiyoruz. Yaşanan bu olayı da gerek Parti olarak gerekse kendi adıma bir kez daha kınıyorum” dedi.


Ziyaret sonrası bir değerlendirmede bulunan CHP’li Başkan Karataş ise, “BDP Kongresi sonrasında seçilen başkan ve yönetim kurulunu ziyaret ettik. Barış süreci ile sohbetimiz ilerledi. Biz yeni başkan Yıldıztekin’e Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun süreç ile ilgili beyanatlarını desteklediğimizi ilettik. Bununla birlikte yine genel başkanımız Paris’te yaşanan olayların sonrasında barış sürecinin sekteye uğratılmamasını dile getirmişti. Bizde aynı kanıdayız. Her barış sürecinde olduğu gibi yine bazı odaklar bu süreci provoke etmek için bazı kanlı oyunlar oynuyorlar. Biz birlik ve beraberliğimizi bırakmamalıyız. Her siyasi partinin de bu sürece destek vermesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. Tüm ülkemizin bu konuda tek amacı barış olmalıdır. Kimsenin bunu engelleyemeyeceğini göstermemiz gerekir” diye konuştu.

www.balikligol.com

 

Ahmet Budak Faruk Yazar Mehmet Canbeyli Mehmet Kılıç Halil Öncel CHP’li Başkan Karataş Paris Cumhuriyet Halk Partisi BDP Halit Yıldıztekin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir