Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye CHP'DE GİZLİ KAMERA DEPREMİ

CHP'DE GİZLİ KAMERA DEPREMİ

Giriş Tarihi: 7 Mayıs 2010 Cuma 15:18
CHP'DE GİZLİ KAMERA DEPREMİ
Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen Gizli Kamera kaseti yayınlandı. Vakit Gazetesi gece saatlerinde, Deniz Baykal'ın Gizli Kamera kasetini yayınladı, gözüken kişinin Deniz Baykal olduğu iddia edilen video Vakit Gazetesi'nin internet sitesinde yayınlandı.
CHP lideri Deniz Baykal ve CHP'li bir bayan milletvekilinin gizli kamera ile çekilmiş görüntülerinin bulunduğu iddia edilen bir video yayınlandı.

Youtube'da yayınlanan görüntüler insanların özel yaşantısına ve kişilik haklarına saldırı anlamına geliyor.

Hürriyet'te yayınlanan habere göre CHP'de gizli kamera ile çekilen görüntülerin şoku yaşanırken Deniz Baykal'ın yakın çevresine "Büyük bir hukuki mücadele başlatacağım" dediği belirtildi.

Baykal'ın gizli kamerayla çekilmiş videosunda CHP milletvekili N.B. ile görüntüleri yer alıyor.


Vakit Gazetesi öyle bir habere imza attı ki görenler, ne gördüklerine ne de duyduklarına inanamadılar. Yaklaşık yarım saat Vakit Gazetesi'nin internet sitesinde kalan video yüzlerce video paylaşım sitesinde yerini aldı bile. Gece saatlerinde Gazetenin internet sitesinde özel haber başlığı ile verilen haber ve video bilinmeyen bir sebeple 30 dakika sonra siteden kaldırıldı. Haberin yerine Şamil Tayyar''dan şok iddialar başlıklı bir haber yayınlandı. Vakit Gazetesi Deniz Baykal ile sevişen kadının ise CHP Ankara Milletvekili N.B. olduğu iddia edildi. Ayrıca haberde C.B'nun, eşi N. B'u milletvekili yapmak için Baykal'ın koynuna soktuğu iddia edildi. N.B. uzun dönem de Baykal'ın özel kalemi olarak görev yapmıştı.
Adres çubuğunda Deniz Baykal'ın Gizli Kamera kaseti, haberde Şamil Tayyar
Vakit Gazetesi Deniz Baykal'ın fişini çektiği videoyu yayınladıktan kısa bir süre sonra haberin içini değiştirerek Şamil Tayyar ile alakalı bir haberi yayınladı
Yasadışı gizli kamera kayıtlarının son hedefi CHP Genel Başkanı Deniz Baykal oldu. Baykal ve CHP milletvekili N.B.'ye ait olduğu iddia edilen özel görüntüler dün gece bir gazetenin internet sitesinde yayınlandı. Kısa bir süre sonra yayından kaldırılan görüntüler daha süre sonra Youtube başta olmak üzere çeşitli internet sitelerine yüklendi. Olayın ardından Deniz Baykal'ın yakın çevresine, "Büyük bir hukuki mücadele başlatacağım" dediği belirtiliyor.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı,  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen ve bazı internet sitelerinde yayımlanan görüntülerle ilgili olarak soruşturma başlattı.

KONUYLA İLGİLİ HABERVEKTİM.COM'DAN DA BİR AÇIKLAMA GELDİ

Görüntülerin ortaya çıkmasından sonra haberin kaynağı olarak gösterilen Habervaktim sitesi, görüntülerin kaynağının metacafe.com sitesi olduğunu okuyucularına duyurdu. İşte Habervaktim sitesinin açıklaması... 

Baykal ve CHP Milletvekili N.B.'ye ait olduğu görülen kamera kaydı çok sayıda internet haber sitesinin yanı sıra Habervaktim'de de yayınlandı. Ancak kaydın kaynağı sitemiz değil, www.metacafe.com'dur. Teknik verilere göre, sözkonusu kayıt ilk olarak 6 Mayıs gecesi metacafe.com'da yayınlandı. Metacafe.com'da halen yayında olan kaydın yayına konuş tarihi "6 Mayıs 10" olarak görülüyor. Deniz Baykal ve CHP Milletvekili N.B.'nin görüldüğü kayıt, 7 Mayıs'ın ilk saatlerinde ise pek çok haber sitesinin yanı sıra Habervaktim'de de yayınlandı.

ÖRTBAS PEŞİNDELER
Hürriyet, Vatan, Milliyet gibi gazeteler olayı "gizli kamera" başlıkları altında vererek, rezaleti örtbas ederek, mecrasından uzaklaştırma gayretine girişirken, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kasetin yayınlanmasıyla ilgili soruşturma başlattığına vurgu yaparak, korku salmaya çalışıyor. Doğan Grubu gazetelerinin bu tavrı "Bu çapkınlık görüntüleri muhafazakar bir parti liderine ait olsaydı ne yaparlardı?" sorusunu akla getirdi."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com