Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHPde 1980 yılından bu yana İstanbulda milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunanların sayısının bu yıl rekor seviyeye

CHPde 1980 yılından bu yana İstanbulda milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunanların sayısının bu yıl rekor seviyeye

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2011 Perşembe 12:33
CHPde 1980 yılından bu yana İstanbulda milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunanların sayısının bu yıl rekor seviyeye

CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin, 1980 yılından bu yana İstanbulda milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunanların sayısının bu yıl rekor seviyeye ulaştığını belirtti.

CHP İstanbul İl Yönetimi, İstanbul milletvekili aday adaylarıyla Grand Cevahir Otelde bir araya geldi.

İl Başkanı Şahin, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 12 Haziranda çok kritik bir seçim yapılacağını belirterek, bu seçimin bir sonraki parlamento dönemini belirlemenin yanı sıra en kritik değerleri oylayacak konumda olduğunu ifade etti.

Bu süreçte herkese büyük görevler düştüğünü, bütünleşmeye en çok ihtiyaç duyulan bir dönem olduğunu belirten Şahin, şunları kaydetti:

1980 yılından bu yana İstanbulda milletvekili aday adaylığı için başvuran kişi sayısı bu yıl rekor seviyeye ulaştı. CHP Genel Merkezine yapılan başvuru sayısı 4 binin, İstanbulda ise 700ün üzerinde. Bu, partimize olan ilginin oldukça fazla olduğunu gösteriyor. Basını ve anketleri takip ettiğimizde de CHPnin bu seçim döneminde verdiği vaatlerin geniş halk kitleleri tarafından sevgiyle karşılandığını, muhabbetle kucaklandığını görüyoruz.

Şahin, milletvekili aday adaylarına şöyle seslendi:

Yalnızca ortaya koyduğunuz milletvekilliği hedefine motivasyonunuzu harcamayın. Birçok eksiğimiz var. Bunları tamamlamak için tüm aday adaylarımızın ilgisini ve sevgisini bekliyoruz. Unutmayalım, halkın beklentisine cevap verecek en büyük potansiyel, en büyük varlık insan kaynağımızdır. Sizler bu insan kaynağının mevcudiyetini bu salonda bulunmakla gösteriyorsunuz. Sizin sayenizde herkes rahat bir nefes alacak, herkesin özel hayatı kendisine ait olacak, gazeteciler diledikleri kitabı özgürce yazacak. Unutmayın CHPyi 13 Haziranda tek başına iktidar yapacağız. Tek başına iktidarda YÖKü kaldıracağız, gençlerimiz üniversiteye şifreyle değil, bilgiyle, bilimle girecek. Milyonlarca insanın, anne babanın, gencin alın teri, çabası, emeği şifrelenmeyecek, çalınmayacak. CHPye yüreğini ve emeğini hiçbir karışılık beklemeden veren sizler, burada halkın iktidarına giden büyük yürüyüşü başlatıyorsunuz. Yolunuz açık olsun.

SEÇİM STARTINI VERDİK

Açılış konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Şahin, bir soru üzerine, İstanbulun 39 ilçe başkanı, 20 il başkan yardımcısı burada. Tüm aday adaylarıyla bire bir görüşüyorlar. Aday adaylarımızın önemli bir bölümü zaten örgütle temas halinde. İl Başkanlığı olarak, bu toplantıyla seçim startını vermek istedik. Tüm dosta düşmana CHPnin seçime ne kadar hazır olduğunu, ne kadar istekli olduğunu, moral ve motivasyonun ne düzeyde olduğunu göstermek istedik dedi.

Şahin, yarın da Mustafa Kemal Kültür Merkezinde 3 seçim bölgesinden partili 3 bin kadına Aile Sigortası projesiyle ilgili eğitim vereceklerini, gelecek hafta bu sayıyı 6 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Şahin, eğitim alan 6 bin kadının kentin mahalle ve sokaklarını gezerek Aile Sigortası Projesini anlatacağını bildirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Aslan Ali Bayık, "Başarı İçin Çok Çalışmak Gerek"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com