Advert
Advert
Advert

CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı çatı adayı Ekmelettin İhsanoğlu

CHP Lideri Kılıçdaroğlu MHP Lideri Bahçeli’yi TBMM’deki makamında ziyaret etti, Kılıçdaroğlu Bahçeli’ye Cumhurbaşkanı adayı olarak Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu teklif etti, Bahçeli “Bu öneri titiz ve partiler üstü bir çalışmanın sonucu olarak olgunlaştı” dedi.

CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı çatı adayı Ekmelettin İhsanoğlu
CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı çatı adayı Ekmelettin İhsanoğlu

Bahçeli'nin Meclis'teki makamında saat 13.00'te başlayan görüşmeye, CHP'den vev MHP kurmayları katıldı.KILIÇDAROĞLU RESMEN AÇIKLADI: TEKLİFİMİZ EKMELEDDİN İHSANOĞLU
Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmenin ardından MHP'ye çatı aday olarak Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu'nu önerdiklerini resmen açıkladı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu şunları söyledi;

“Değerli basın mensupları,

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Sayın Genel Başkanı’nı ve arkadaşlarını ziyaret ettik. Bir süredir sizlerde görüyorsunuz, biliyorsunuz değişik siyasal partileri, sivil toplum kuruluşlarını, sendikaları, sanatçıları ziyaret ettik, onların görüşlerini, eğilimlerini aldık. Sayın Genel Başkanla bunları paylaştım, ayrıntıları kendilerine aktardım.

Herkesin kabul edebileceği, üzerinde uzlaşabileceği, saygınlığı olan, temizliği, dürüstlüğü olan, bilgisi, birikimiyle, zarafetiyle herkese örnek olacak bir ismi Sayın Genel Başkana sundum. Sayın Ekmelettin  İhsanoğlu  bey. Kendisi bu konuda düşüncelerini aktaracak.

Şunu ifade edeyim. Demokraside yeni bir olaya tanıklık ediyoruz. Büyük bir uzlaşmayı sağlamaya çalışıyoruz. Kavgadan uzak, barıştan, huzurdan yana bir süreci başlatmak istiyoruz.

Sayın Genel Başkan bu konuda gerçekten büyük bir özveride bulundu. Bizler demokrasinin yolunu açmak istiyoruz, huzurun yolunu açmak istiyoruz. Bunu sağlamak konusunda da kararlıyız. Ben hepinizin huzurunda Sayın Genel Başkana ve arkadaşlarına da teşekkür ediyorum.

MHP Lideri Bahçeli’de görüşme sonrası gazetecilere şu açıklamayı yaptı;

“Sayın basın mensupları,

Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli Genel Başkanı ve arkadaşları Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde ikinci kez görüşmek üzere bir ayı aşkın  süredir yapılmış olan karşılıklı çalışmaları değerlendirerek bugün çok hayırlı bir adım atmak üzere Milliyetçi Hareket Partisi’nden Türkiye’nin yetiştirdiği değerli bir evladını bürokrat, diplomat olan bir şahsı Sayın Profesör Doktor Ekmelettin İhsanoğlu’nu bize önermişlerdir.

Bu öneri milletimiz için çok hayırlıdır.

Bu öneri titiz ve partiler üstü bir çalışmanın sonucu olarak olgunlaştırılmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi de bu isim üzerinde bütünleşerek Cumhurbaşkanlığı seçimini herhangi bir siyasi kaosa, krize dönüştürmeden demokrasimizin de güçlendirilmesi açısından gösterilen gayretlerle sonuçlandırma arzusu olacaktır.

O bakımdan Sayın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Sayın arkadaşlarının Türkiye’de çok değerli şahsiyetler olmakla beraber bugünkü şartlar içerisinde değerli bir isim önermesi bizi memnun etmiştir. Kendisine teşekkür ediyorum. Bu isim etrafında da çalışacağımızı açıkça belirtmek istiyorum.

Soru- Efendim çatı aday bu durumda kendisi mi olmuş oluyor? Uzlaşmış sayılıyor musunuz bu durumda?

Devlet BAHÇELİ- Artık bunun çatısı, penceresi kalmadı. Bu suali sormanıza gerek yok.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
bugününden mutlu yarınından umutlu     2014-07-02 CHP'liler, camia içinde, en çok da kendilerinin "Daha CHP'li olduklarını" ve "Daha çok AKP Düşmanı" olduklarını ispat etmek için, kör bir döğüşe, kör bir yarışa kalkışlacaklar...
bugününden mutlu yarınından umutlu     2014-07-01 ...zavallı chpnin gerçek oyverenleri...kılıçdaroğlundan başka ne beklenirdiki..denize düşen yılana sarılırdan olsa gerek:)))))ilk duydugumda hem çok güldüm hemde üzüldüm..benim ailemde de chpli var.inanın onlr adına üzüldüm.bu davasına ihanettir...akpnin levent kırcayı aday göstermesi kadar bişey bu...kılıçdaroğlu kendisi içinde seyyit torunuyum demişti.sırf erdogan olmasında gitsinde kim gelirse gelsin.daha neler görecegiz bakalım.adam siyaset adamı degil bikerem.60ndan sonra siyasetmi olurmuş.siyasetinde bir namusu olmalı:)))ya digerleri mhp.ayy ayy ööög geldi.kal geldi...chpnin radikalleri nerede..at gözlüğü ile bakıyorlar bu komediye..hiç etik degil.kendilerine nasıl yediriyorlar bunu.chp chp olalı bukadar aşağılanmamıştır.idolojileri bırakmak bukadarmı kolaymış.ya varya nedesem bu boşlukları dolduramaz bu karmaşayı durduramaz.mekke döneminde ki kafirler bile daha dengeli vesözünün eriymiş.müşriklerin elebaşı ebucehil bile içi neyse dışıda oymuş.neyse o gözükmüş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!