Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHP: 'Urfa'da DEDAŞ'ın zulmü sona erdirilsin!'

CHP: 'Urfa'da DEDAŞ'ın zulmü sona erdirilsin!'

Cumhuriyet Halk Partisi Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, DEDAŞ’ın enerjiyle çalışan sulama birliklerine uyguladığı zulmün sona erdirmesi gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2016 Salı 15:23
CHP: 'Urfa'da DEDAŞ'ın zulmü sona erdirilsin!'

CHP Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, Şanlıurfa’da çiftçilerin DEDAŞ ile yaşamış olduğu sıkıntıları gündeme getirdi. DEDAŞ’ın uzun zamandır enerjiyle çalışan sulama birliklerine enerji vermediğini vurgulayan Yazar, “Çiftçilerimizin sulama birliklerine borcu olmadığı halde DEDAŞ, Şanlıurfa’da binlerce çiftçinin desteklemesine bloke koymuştur. Bunlar arasında Karaköprü İlçe sınırları içerisinde yer alan Tatarük Sulama Birliği üyesi olan 600 çiftçi bulunuyor. Çiftçilerimiz bu konuda perişan edilmektedir. Ayrıca sulama sezonu başlamasına rağmen ilimizde kuraklığın baş gösterdiği bir dönemde halen sulama birliklerine enerji verilmemektedir. Çiftçilerimiz bu sebepten dolayı kuraklıkla baş başa bırakılmaktadır. Eğer bu tarlalar suyla buluşmasa milli servete büyük bir darbe vurulacaktır. Ayrıca bundan dolayı büyük zarar görecek olan çiftçilerimiz resmen tefecilerin eline düşmekle karşı karşıya kalacaklardır” dedi.

“ÇİFTÇİLERİMİZ KURAKLIKLA KARŞI KARŞIYA BIRAKILIYOR”

CHP Karaköprü İlçe Başkanı Yazar, bu konuyu defalarca AKP Milletvekillerine ilettiklerini kaydederek, “Sorunu olan sulama birliklerinin DSİ’ye veya Büyükşehir Belediyesine devredilmesi için girişimlerde bulunduk. Milletvekilleri söz verdikleri halde hiç birisi bu konuyla ilgili olumlu adım atmadı ve çiftçiler kuraklıkla karşı karşıya bırakıldı. Özellikle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanının Şanlıurfa’dan seçilmesi ve bu soruna duyarsız kalmasına bir anlam verememekteyiz. Sulama birliklerine verilen elektriğin çok pahalı ve bu girdilerin yüksek olmasından dolayı sulama birlikleri de bu konuda çok büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bizleri ziyaret ederek gerekse de telefonla bizlere ulaşan mağdur çiftçilerimiz, bu sorunun biran önce haledilmesini istiyorlar. Eğer çiftçilerimiz kuraklıkla karşı karşıya bırakılırsa bunun tek sorumlusu Faruk Çelik ve AKP Şanlıurfa Milletvekilleridir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biran önce çiftçilerimizin yaşamış olduğu bu sorunların giderilmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com