Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHP Şanlıurfa'da kutlamalara katılmayacak

CHP Şanlıurfa'da kutlamalara katılmayacak

CHP Urfa Örgütü, Valiliğin Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmama kararı aldı

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2012 Pazartesi 17:11
CHP Şanlıurfa'da kutlamalara katılmayacak

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Örgütü, Valilik tarafından düzenlenecek ‘Cumhuriyet Bayramı’ programlarına katılmama kararı aldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk bırakma programının Valilik tarafından engellendiği ve bu nedenle kınama mesajının yayımlandığı CHP Şanlıurfa İl Örgütü konu ile ilgili düzenlediği basın açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Atatürk ve Silah arkadaşlarının büyük bir mücadele sonucunda kurduğu Cumhuriyeti bugün AKP Hükümetinin tutucu ve baskıcı politikaları nedeniyle buruk bir şekilde kutluyoruz. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Urfa dada AKP Hükümeti ve temsilcisi olan Valisi, bizim Atatürk anıtına çelenk koymamızı engelledi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Ankara'da düzenlenecek Cumhuriyet yürüyüşüne katılmak üzere çeşitli illerden giden otobüsler engellenerek, kitlelerin Cumhuriyet yürüyüşüne katılmaları engellendi;  grupları taşıyan otobüsler, Ankara ve İstanbul girişinde jandarma ekipleri tarafından akaryakıt istasyonlarına çekilerek kontrol edildi.

Cumhuriyet’ten ve Cumhuriyet Halk partisinde bu kadar korkan bir İktidar partisinin, Diktatör Ülkelerindeki rejimden ne farkı olabilir.

Türkiye’de Demokrasinin tüm yollarını tıkayan, İnsan haklarından gittikçe geriye giden, faşizm çizgisine gelen AKP Hükümeti siyasi partileri ve sivil toplum örgütleri sindirmek içinde var gücüyle caba içinde, olduğunu bu tutumuyla göstermiştir.

Tüm Ülkede ve Urfa’da gelinen bu durumu protesto ederek; Valiliğin hazırladığı hiçbir programa katılmayacağız.”

CHP Urfa Örgütü, bası ve zorlamaları tekrar tekrar kınadıklarını belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com