Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHP Şanlıurfa'da kongreye gitti

CHP Şanlıurfa'da kongreye gitti

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa kongreye gitti. Aziz Aydınlık'ın tek liste halinde girdiği seçimde yeniden CHP’nin il başkanı oldu.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2015 Pazar 15:44
CHP Şanlıurfa'da kongreye gitti
Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kongresi Şair Nabi Merkezi’nde yapıldı. Kongreye CHP Genel başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP ilçe başkanları ve partililer katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, Divan Başkanlığına Sezgin Tanrıkulu, divan üyeliklerine de Ahmet Budak ile Neşe Tanal seçildi.

Tanrıkulu: Çözümün adresi Meclis

CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, burada yaptığı konuşmada, aylardır Doğu’da yaşanan olaylara değindi. Hendeklerin kazıldığı, sokağa çıkma yasağının uygulandığı bölgelerde tankların ve hendeklerin çözüm olmadığını belirten Tanrıkulu, salı günü yapılacak olan Meclis görüşmelerinde yeni bir masada toplanıp beyaz bir sayfa açılması gerektiğini söyledi.

Daha sonra yapılan seçime tek liste halinde giden mevcut başkan Aziz Aydınlık yeniden CHP’nin il başkanı oldu. Aydınlık, yaptığı açıklamada, kendini yeniden destekleyen partililere teşekkür ederek, partisinin Şanlıurfa’da başarılı olabilmesi için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edeceğini söyledi.

Aziz Aydınlık’ın listesinde şu isimler yer aldı;

Vedat Ağan, Bekir Akıl, Semiha Alkan, Miktat Aydınlık, İbrahim Halil Beyzade, Ahmet Budak, Hayrettin Cidir, Hasan Gülhan, Hande Günbatı, Eyüp Sabri İzol, Yusuf Kaya, Ahmet Kılıç, Halit Kılıç, Mehmet Kılıç, Salih Kılıç, Uğur Mizan, Emine Musri, İbrahim Halil Pakır, Mustafa Rızvanoğlu, Neşe Tanal, Mustafa Taplamacı, Çetin Uluç, Yusuf Ziya Ural, Süleyman Yazar.

Kurultay delegeleri

Bekir Akıl, Ahmet Aydınlık, Aziz Aydınlık, Abuzer Bebe, Hayrettin Cidir, İbrahim Çoban, Mehmet Ayıp Demirbüken, Hasan Gülhan, Mehmet Çetin Hayırlı, Yasin ilgin, M. Celal Kaya, Ahmet Kılıç, Halit Kılıç, Şaban Kılıç, Ahmet Öncel, İbrahim Halil Özkurt, Mustafa Taplamacı, Remzi Taylan, İrfan Tüysüz, Mehmet Ural, Mehmet Yamaç, Sakıp Yaşar, Mahmut Yıldız, Muzaffer Yiğitbaşı.

UĞUR BUDAK/ Urfastar

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com