Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHP Şanlıurfa Teşkilatı tutuklu vekiller için imza topladı

CHP Şanlıurfa Teşkilatı tutuklu vekiller için imza topladı

CHP İl Başkan Yardımcısı Aydın Paydaş, Tutuklu Milletvekilleri için çağrıda bulundu. Paydaş 13 bin imza toplayarak Ankara'ya yolladı.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2012 Perşembe 11:26
CHP Şanlıurfa Teşkilatı tutuklu vekiller için imza topladı
CHP Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Aydın Paydaş,düzenlemiş olduğu basın toplantısında 8 tutuklu vekil için imza kampanyası başlattıklarını belirtti.

Paydaş, CHP ve diğer siyasi partilerden toplam 8 vekilin tutuklu olarak cezaevinde bulunmasına değinerek bu konu ile ilgili olarak imza kampanyası başlattıklarını düzenlemiş olduğu basın toplantısında söyledi.

Paydaş Yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz üzere partimizden ve diğer siyasi partilerimizden 8 Vekilimiz cezaevinde bulunmaktadır.Bu durum Türkiye’nin Demokrasi karnesinde eksi almasına mal olmuştur.Avrupa ve gelişmiş ülkeler 8 Milletvekilimizin tutuklu olmasını Hukukun eksikliği,Demokrasi ayıbı ve halkın iradesine verilmiş bir ceza olarak görmekteler” dedi.

Hiçbir gerekçenin Milli İrade’den üstün olmadığını ifade eden Paydaş, “Hiçbir irade halkın iradesi üzerinde olmamalıdır.Bugün Milli iradenin tutuklu olduğunu bu durumun Türkiye Demokrasisi açısından bir trajedi anlamına geldiğini söylüyoruz” dedi ve kampanya hakkında bilgiler aktardı.

Bu durum karşısında, İl Başkanlığı 12-19 Haziran tarihleri arasında başlattıkları kampanyaya Şanlıurfa halkının yoğun istek gösterdiklerini ifade eden Paydaş, “Halkımız imza kampanyamıza verdiği destek ile  cezaevlerinde bulunan 8  Vekilimizin  biran önce çıkmasını ve TBMM’de yasama görevlerini yerine getirmesini istiyor” dedi.

Şanlıurfa’da düzenlenen imza kampanyasına 13 bin 150 kişinin destek verdiğini dile getiren Paydaş, “Bizde topladığımız bu imzaları Genel merkezimize ve ilgili kurumlara göndereceğiz.Urfa’da kısıtlı imkanlar ile şehrin sadece bir yerine kurulan stant ile bu kadar fazla imzanın anlamı Demokrasi ve insan hakları için oldukça büyüktür” dedi.

Paydaş, cezaevinde bulunan 8 milletvekilinin derhal salıverilmesini istediklerini söyleyerek açıklamasını sonlandırdı.
urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

CHP'li Murat Yazar'dan Urfa'ya cihaz alın çağrısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com