Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHP Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, darbe girişimini kınadı

CHP Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, darbe girişimini kınadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, ülkenin karşı karşıya kaldığı darbe girişiminin halkın ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sağduyulu davranışıyla engellendiğini belirterek, her türlü darbeye karşı olduklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2016 Salı 14:53
CHP Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, darbe girişimini kınadı



CHP Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, yaptığı açıklamada, halkın ve ordunun demokrasi sınavı verdiğini belirterek, “Biz ülkemizin darbelerden çok çektiğini biliyoruz ve ülkemizin aynı sıkıntıları yeniden yaşamasını istemiyoruz. Bu ülke bizim. Demokrasi ülkemizin olmazsa olmazıdır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyete ve demokrasimize sahip çıkıyoruz. Darbe girişimi esnasında genel başkanımızın yaptığı açıklama ile birlikte parti yöneticilerimizin genel merkezde gelişmeleri takip ettiği sırada Ankara'da bulunan milletvekillerimiz süratle parlamentoya giderek darbeye karşı kararlı duruşumuzu orada da sergilemişlerdir. Bu anlayışla, siyasi partilerimizin kararlılıklarının yanı sıra parti farkı gözetmeksizin tüm vatandaşlarımızın ortaya koyduğu tavırla darbe girişimi başarısızlığa uğratılmıştır. Güvenlik güçlerinin sağduyulu ve darbeyi önleyici girişimlerinin de altını çizmek gerekir” dedi.
Türkiye’de bundan sonra darbe yaşamak istemediklerini dile getiren Yazar, “Bu darbelerden en çok partimiz çekmiştir. Bu nedenle biz hiçbir zaman darbe falan istemiyoruz. Bu darbenin bastırılması konusunda emeği geçen tüm halkımıza ve güvenlik güçlerimize teşekkür ederiz” diye ifade etti.
Yazar, son olarak “Darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerken, tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizle saygılar sunarız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

EVET İçin Kapı Kapı Dolaşıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com