Advert
Advert
Advert

CHP, İŞKUR Müdürünün gitmesini istiyor

Suruç’ta İŞ KUR aracılığıyla 3 bin kişinin işe alınması ile ilgili ‘Torpil’ iddialarını araştıran Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ferhat Karataş, olayda kusuru bulunduğunu belirttiği İŞ KUR Şanlıurfa İl Müdürün Necdet Karasevda'nın görevden alınmasını istedi.

CHP, İŞKUR Müdürünün gitmesini istiyor
CHP, İŞKUR Müdürünün gitmesini istiyor

Konu ile ilgili parti il binasında bir basın açıklaması düzenleyen İl Başkanı Karataş, “Partimiz Suruç’ta yaşananları ilk günden bu yana izlemekte ve gelişmeleri takip etmektedir. İŞKUR Müdürünü istifaya davet ediyoruz. İŞKUR Müdürü, bu birimi AKP için kullanmaya başladı. Bu durum hak gaspıdır. Bunu başlatan da İŞKUR İl Müdürüdür. Müdür derhal açığa alınmalıdır. Sayın Valimizden, İl Müdürünü görevden aldıktan sonra Müfettişlerin Suruç ilçesinde inceleme yapmasını istiyoruz” dedi.

BAŞKAN KARATAŞ, REFERANDUM SONUÇLARINA DEĞİNDİ

Büyükşehir Yasası ile beldelerin kapatılmak istendiğine de açıklamasında değinen Başkan Karataş, yapılan referandum sonuçlarını da basın mensupları ile paylaştı. Başkan Karataş, 3 Bin 747 kişinin katıldığı referandumda, 3 Bin 465 kişinin beldelerin kapatılmasına karşı çıktığını (hayır), bunun şanı sıra 279 kişinin ise kapatılmasına sıcak baktığını (evet) açıkladı.

Karataş beldeler konusu ile ilgili de şu sözlerine yer verdi: “Şanlıurfa’nın Büyükşehir olması durumunda 14 Beldenin kapatılacak olmasına CHP, sıcak bakmıyor. Biz beldelerin kapatılmasına karşıyız. Çünkü beldeler kapandığı zaman bu yerlere hizmet çok zor ulaşır. Kapatılan beldelerimiz gereken hizmeti alamazlar.”

ŞANLIURFA’NIN BÜYÜKŞEHİR OLMASI DURUMUNDA KAPATILACAK BELDELER

Argıl (Halfeti), Ayran (Birecik), Eyyüpnebi (Viranşehir), Gürakar (Siverek),. Kapıkaya (Siverek), Konuklu (Merkez), Mezra (Birecik), Onbirnisan (Suruç), Pekmezli (Akçakale), Kısas (Merkez), Uğurlu (Merkez), Yaslıca (Bozova), Yaylak (Bozova) ve Yukarıgöklü (Halfeti)

www.balikligol.com

Büyükşehir Yasası CHP Suruç İŞ KUR İŞKUR Müdürü Necdet Karasevda Argıl Halfeti Ayran Eyyüpnebi Viranşehir Gürakar Kapıkaya Siverek Konuklu Mezra Birecik Onbirnisan Suruç Pekmezli Akçakale Kısas Uğurlu Ya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!